Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az 1.4 (8szelep) Opel Astra...

Az 1.4 (8szelep) Opel Astra (C14NZ) vezérlését 180°-kal (a vezérműkereket az ékszíj tárcsához képest) el lehet fordítani?

Figyelt kérdés

2016. júl. 18. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha leveszed a vezérműszíjat akkor el lehet fordítani.

De úgy nem fog beindulni.

2016. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert nézegettem a neten fórumokat, de erre való figyelmeztetést nem találtam.Amúgy nem verne bele a szelepbe a dugattyú?
2016. júl. 18. 22:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha 180 fokkal fordítod el akkor nem.

De elő tudsz idézni olyan állást is könnyedén.

De nem is értem miért állitaná el valaki, abban az egy helyzetben működik csak jól.

2016. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
"De nem is értem miért állitaná el valaki, abban az egy helyzetben működik csak jól." Csak azért,mert valószínű, hogy most nem abban az állásban van hogy jól működik.
2016. júl. 18. 22:55
 5/9 anonim ***** válasza:

a vezérmű tényleg csak egy adott fix állásban müködik

össze vannak jelölve az ékszíjtárcsák ha a jelőlések nem esnek egybe akkor be se indíts a motort.


A vezérlést könnyű elbacni, és nagy károkat lehet okozni vele, ha nem értesz hozzá inkább ne nyúlj hozzá szerintem

2016. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4

Kezdhetted volna ezzel. Találjuk ki mi a problémád?

Akkor tedd jelre. Ennyi. Ha nem tudod, hogy kell akkor meg ne nyúlj hozzá. Bár a te dolgod.

2016. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az ékszíjtárcsa és a vezérműkerék is jelen van.Csakhogy: az ékszíjtárcsa míg egyet fordul(360°) a vezérműkerék felet (180°).Vagy mondom úgy: míg a vezérműtengely 1-et fordul a főtengely 2-t.Ebből adódik hogy elméletben 180°-al elfordítva is be lehet állítani.De erre nem találtam figyelmeztetést.
2016. júl. 19. 11:50
 8/9 anonim válasza:

Jó a kérdés kicsit beugratós :) És szerintem nem a vezérműtengelyt akarnád elforgatni 180-fokkal,hanem a főtengelyt 360-al.

Lássuk miért:Ha a vezértengely fordul 1-et,a főtengely 2-t akkor ugye egy ft. fordulat alatt minden dugattyú 1x lemegy és visszatér ugyanoda,2 ft. fordulat alatt is ugyan ez teszi.

Így ellehet fordítani,tehát mindegy.

2016. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
utolsó:Köszi. Igen,erre gondoltam,csak valóban rosszul tettem fel a kérdést.Ez a kánikula. :)
2016. júl. 19. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!