Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a mellettem lévő sofőrt...

Ha a mellettem lévő sofőrt ittas vezetésen kapják és én nem tudtam róla, hogy ivott, akkor engem is megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Ugye én csak simán elsétálhatok, nem lesz belőle bajom? Szüleim se tudják meg sehonnan? A kérdés elméleti, de egyik haverom azt mondta, hogy nem ivott, de később tudtam meg, hogy sört ittak. Most nem lett belőle baj, de baj is lehetett volna.
2016. júl. 19. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Neked semmi bajod nem lesz. Pontosabban nem büntetnek. Max ha full részeg megjegyzik neked, hogy minek ültél be mellé, meg is ölhetett volna! Esetleg miért hagytad h vezessen ha van jogsid! De nem, nem büntetnek.
2016. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem vonhatnak felelősségre, ha semmi közöd nem volt a szabálysértéshez (súlyosabb esetben bűncselekményhez).

Abban az esetben, ha a tied az autó, vagy te vagy az üzembentartó, és átengeded a vezetést másnak, ha az illető ittas, és te mellette ülsz téged is felelősségre vonnak, az sem mentség, hogy "azt mondta, nem ivott".

2016. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Normálisan nem lenne szabad felelősségre vonjanak téged, de ha mégis kérdez a rendőr, akkor le kell tagadni mindent, vagyis hogy te nem tudtad hogy a sofőr ivott. Főleg ha ez valóban így van.
2016. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!