Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bekapcsolt klímával mennyivel...

Bekapcsolt klímával mennyivel fogyaszt többet az autótok 100km-en?

Figyelt kérdés
2016. júl. 20. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom mérni a különbséget. 32-35 litert eszik rakottan a kamionom klímával is, anélkül is. :D
2016. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Óránként fél literrel, a diagnosztikai szoftver szerint. Szorozd ki a sebnességgel, országúton kevesebbet tesz hozzá, mint városban.
2016. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nem igazán számít az a pár deci 10 liter felett
2016. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én csak hosszú távra kapcsolom be a klímát. Első 10 km útnál nem látom értelmét használni mert sajnos nem mindig tudok fedett helyen parkolni és az autót mire kiszellőztetem, mire elkezd hatni valamit a klíma már ott is vagyok ahol akarok.

Ha hosszabb útra indulok országúton akkor bekapcsolom mindig ha olyan az idő, de ha nincs annyira meleg akkor jobban szeretem ha le van húzva az ablak. De így se eszik többet. Az autóm átlag 5,5-6 litert eszik 100 km-en. Midnen tankolás után kiszámolom, és amikor tudom hogy 4-5 órás útnál folyamatosan megy a klíma és akkor utána mindig tankolok szinte mert utálom kicentizni előr akkor picivel eszik többet mint 6 liter. Kb fél liter a különbség ha megy a klíma folyamatosan az meg nem vészes.

2016. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Városban több, fél liter kb. hosszú úton folyamatos haladásnál már kevesebbet, 2-3 deci kb.
2016. júl. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, nincs jelentősége.

Ugyanannyit eszik a kocsim télen, téli kerékkel, mint nyáron 2"-lal nagyobb felnivel, klímával. Az, hogy éppen mennyire hajtom meg jobban befolyásolja

2016. júl. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Városban nem tudom, pályán gyakorlatilag semennyivel.


Mitsubishi Carisma 1.8 GDI

2016. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 vatafak ***** válasza:
gyenge szívó benzines motor akár 1 liter pluszt is tud produkálni. nyomatékos motornál (2.2 tdci) kb kimutathatatlan
2016. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Soha nem vettem észre a többletfogyasztást, például ha ősszel utaztam klíma nélkül egy konkrét útszakaszon, majd nyáron klímával is, szinte decire ugyanannyit evett az autó. És most a gyengébb autómról beszélek, az erősebbnél ugyanígy van (hallottam olyan véleményt, hogy 3.0 dízelnél is megdobja a fogyasztást 1 literrel, hát ez hülyeség).
2016. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mutatható ki, mert a vezetési stílus és környezeti tényezőkk nagyobb súllyal játszanak szerepet.
2016. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!