Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Simson S51b motorom...

Van egy Simson S51b motorom ami 50-et megy mit tudok ezzel csinálni?

Figyelt kérdés
Pont ma vettem rá vadi új kiput boltból diffúzor,furulya benne van karburátor (16n3,72 főfuvi)jól van beállítva alapjárat van talán az úszó szint lehetne lejebb mert néha folyik a benzin a túlfolyón. A gyújtáson 0.2 kb előgyujtás van. Így megy 45-50 között mostmár elképzelésem nincs hogy miért megy ennyit. Biciklis órával mértem ezt le. 15-ös fogaskerék van elöl az előéletőröl nem tudok sok mindent nem mondott sokat az első tulaj. Bár lehet hogy fúrva volt vagy még nagyobb dugó+henger is van benne de nem hinném viszont most az új kipuval rajta ülök 110kg-mal és 1esbe kuplungolva megugrik... Lehet még rakjak 1-es nagyobb fogaskereket?

2016. júl. 21. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0.2 mm az előgyújtás? Az nagyon kevés. Gyárilag 1.8mm az előírt, ezt állítsd be és úgy próbáld ki.
2016. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kb 2mm az előgyujtás egyik ismerős a szomszédba állította be nekem a gyujtást és ő azt mondta hogy 2mm-ert álított. de akkor ez miatt lehet hogy nem megy 45 50-nél többet a motor? mert már elképzelésem sincs mit tudnék még csinálni...
2016. júl. 21. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
A 2 mm, ha tényleg annyi, akkor az jónak mondható. Lehet hogy kopott már a henger-dugó-gyűrű, ettől is lehet gyenge. Na meg attól pl hogy az új kipufogóhoz vettél új könyököt is és az nem vágtad le, csak összedugtad, azt' jónapot. Kb max, 3 cm-re lóghat be a könyök a dobba. Ha ennél sokkal beljebb lóg akkor nem lesz megfelelő a kipufogó működése (kétüteműnél fontos) és elgyengül a motor.
2016. júl. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már rájöttem mi a hiba... Ugye S51B H-40 simsonom van

-,-" magyarul 51n-es henger.. szóval még abban an az utolsó fojtás amit még meg lehetne csinálni. De gondolkodtam az új henger szetten és az 50es ugyan annyi mint a 60as Mofaker-nél a hengerfejet meg papám megcsinálja, esztergályos műhelye van és elég profi :))) majd megnézem hogy mit merre mennyit kell marni és kész

2016. júl. 23. 23:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Eszküszöm nem szeretnélek megbántani,de van egy 100 éves Simsonod,amiről nem tudsz semmit,össze vissza lehet mókolva mindenféle utángyártott szemét alkatrésszel,ráülsz a 110 kg-oddal,és csodálkozol,hogy nem megy.

Már a 90-es években nem lehetett kapni normális alkatrészt a Simsonokhoz,nem hogy ma.Így pedig egy rakás harmatgyenge ócskaság az egész.

:)

2016. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már eladtam szerencsére és vettem egy Normálisnak mondható enduro-t Honda CRM 125.
2016. aug. 19. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!