Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 1500-ös Ladát át lehet...

Egy 1500-ös Ladát át lehet úgy építeni, hogy működjön benzinnel, autógázzal és E85-bioetanolal is?

Figyelt kérdés
Tehát, háromféle üzemanyag. Mennyibe kerülne egy ilyen átalakítás? Visszahozná az árát?

2016. júl. 22. 21:13
 1/9 A kérdező kommentje:
És persze minél olcsóbban szeretném megúszni az átalakítást. :)
2016. júl. 22. 21:21
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért kell 3 féle üzemanyag? 2 nem elég egy kocsiba? Szerintem ha egyáltalán meg lehet,Hogy 3 féle üzemanyaggal menjen.... Kizárt hogy vissza hozná az árát.
2016. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

A benzin-gáz átalakítás nem nagy ügy. Bevált, jól működő megoldások vannak rá. Ez a kettő működhet együtt.

Az E85 már más történet. Ugyanabban az üzemanyag-ellátó rendszerben nem tudod használni a kettőt. Tehát két üzemanyag-tartály, két szivattyú, két csőhálózat.

Viszont a karburátor vagy benzinre, vagy E85-re van hangolva, a kettőt együtt nem tudja kezelni. Más az üzemanyag-levegő keverési arány a két üzemanyag esetén, más fúvókaméretek, más alapjárati beállítás kell hozzá.

Tehát vagy két karburátort használsz - ekkor két keverő is kell a gázhoz, vagy pedig injektoros lesz minden, három szett befecskendezővel. Esetleg lehet olyannal próbálkozni, hogy a benzint és az E85-öt ugyanaz a befecskendező nyomja, csak üzemanyagtól függően változtatod a tápszivattyú nyomását. Elméletileg megoldható, a gyakorlatban a két üzemanyag keveredése miatt az átkapcsolás kínszenvedés lesz. Egyébként sem szerencsés ugyanabban a csőhálózatban benzint és E85-öt engedni: egészen más típusú oldószer a kettő, vannak olyan szennyeződések, amiket csak az egyik és csak a másik old. Ebből pedig mindig csak a baj van, leggyakrabban úgy, hogy az évek óta benzinnel hibátlanul működő üzemanyag-ellátó rendszerben az első E85 tankolás után mindenféle mocsok indul meg, amit a benzin békén hagyott, de az etanol tartós expozícióját nem nagyon bírták és feloldódtak.

Persze ha minden teljesen tiszta, nem lehet gond, de akkor meg ott van a keveredés, amit írtam. Átkapcsoláskor csak sejteni lehet, mikor fogy ki a befecskendezőből a benzin és mikor lesz tiszta az E85 (és fordítva). Közben pedig fokozatosan kellene változtatni a tápnyomást (ezen keresztül a keverékarányt). Ez meg vagy sikerül, vagy nem.

Egyébként szerintem a benzin-gáz kivitel visszahozná az árát. A hármas üzemeltetésnél már nem vagyok ebben biztos: az E85 legutóbbi információim szerint már nem annyival olcsóbb a benzinnél, hogy hamar behozza az árát. Úgy pedig, hogy kiépítesz egy külön tankot, külön szivattyúval és csövezéssel, mellette pedig ott a gázosítás költsége is, már nagyon nem éri meg a dolog. Nem rossz autó az 1500-as Lada, legyen szó akármelyik modellről (2103, 21061, 2107, 21053), de ha annyit akarsz menni éves szinten, amennyiből egy ilyen drága átalakítás megtérül, akkor valami mást fogsz választani.

2016. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Etanollal csakis dízel tud működni. A benzines Ladát csak gázosítani tudod. A gázosítás visszahozza az árát, ha jól meg van csinálva.
2016. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A dízel pont nem megy etanollal. AZ etanol ugyanis nem öngyullad. Csak szikrára, kompressziós végnyomásra nem.
2016. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gomzoli ***** válasza:

"Autószerelő vagyok. Tudom, mit beszélek.


A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad."


Idézet egy másik kérdés válaszaiból a 49%-os válaszadónk tollából.

Majd jön ez:

"Etanollal csakis dízel tud működni. A benzines Ladát csak gázosítani tudod. A gázosítás visszahozza az árát, ha jól meg van csinálva.


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad"


Még jó, hogy az állítólagos autószerelők így képben vannak...

2016. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam a háromféle üzemanyagra, mert ha éppen nincs a közelben E85 vagy gáz töltőállomás, akkor még mindég ott a benzin mint lehetőség.


de ahogyan látom az észérveiteket ez a háromféle üzemanyag rendszer kiépítés elég macerás és drága lenne a megvalósítása.

2016. júl. 22. 23:54
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez a busz bioetanolal megy: https://www.youtube.com/watch?v=kXTkehRkSIk

de valamilyen különleges megoldású adagoló rendszere van meg van még valami gyulladás segítő adalék az üzemanyagba.

Tehát átalakításokkal tud dízelmotort működtetni az etanol. Én is nagyon meglepődtem rajta.

2016. júl. 23. 00:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Az etanol már nagyon nem éri még, esetleg a gyújtásállítón brjelölöd a benzin és az etanol állást. A karbon szintén. (Én annak idején skodával csináltam hasonlót)
2016. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!