Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó, miért nem húzz...

Dízel autó, miért nem húzz 3000 fordulat után?

Figyelt kérdés

Golf 4, 81kW, sima TDI (nem pumpa dízel)

2000 után nyit a turbó és jól megy viszonylag, de 3000 fordulat után az ereje megáll és nem húzz csak zúg. Most nem kap elég levegőt(EGR filter) vagy a variáns turbó lapátjai nem állítódnak át, vagy mocskos a nafta filter, vagy a nagynyomású valami gagyi?


2016. júl. 23. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Hogy mi? :D mit nyit neked a turbó, egy sört?
2016. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kezdj a szűrőkkel, nekem már volt vele probléma, igaz nem golf, de üzemanyag szűrőket cseréltem és már rendesen megy :)
2016. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1.-es te tudatlan: [link]


2.-es, köszi, megpróbálom :)

2016. júl. 23. 15:30
 4/11 anonim ***** válasza:

Tudom hogy működik, de te valószínűleg nem. Ha tudnád, akkor nem lenne értelmetlen a mondatod.


Egyébként, ha a geometria van leragadva, általában a motorvezérlő vészüzemre áll át. Ezt észre fogod venni, mert teljesen elgyengül a motor.Szétszedhető, kitakarítható egyébként.

Egr szűrő tudtommal nincs a TDI-n. Ha az EGR szelep nyitva maradt, az okozhat teljesítmény vesztést, de akkor füstölne is. Egyébként érdemes kiiktatni.

A szívócsövet érdemes lenne kitakarítani, mert biztosan tele van kokszal/korommal.

Üzemanyagszűrő is lehet koszos, érdemes cserélni, mert olcsó.

A nagynyomású valami alatt nem tudom mit értesz, de szerintem te sem.

Vag Com-al érdemes lenne ránézni, még mielőtt bármit is kicseréltetnének veled.

2016. júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na ez már válasz :)

Hétfőn veszem is az üzemanyag szűrőt. Köszi nektek

2016. júl. 23. 16:44
 6/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, leírom mi történt, mi volt a baj :)

Üzemanyag filtert cseréltek a szervizben de semmi változás. Mondták ott maguktól hogy próbálták kézzel a turbót mozgatni (ami állítsa a lapátokat nagyobb fordulaton ahogy mondtam) és hogy nem megy, tele van szutyokkal. Ezek szerint valami öreg embereké volt és azok nem jártak nagy fordulatokon.


Turbót leszedték, átmosták előttem megvárásra, visszatették... Az autót mint ha kicserélték volna, most úgy benyom az ülésbe mint ha nem is az én autóm lenne :D

Most már 4000 fordulat után is megy, nem fullad be.

2016. júl. 28. 10:54
 7/11 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmit csináltak:

https://www.youtube.com/watch?v=ekHmgM59NuU

2016. júl. 28. 10:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én esetemben elég volt a szűrő mert az autó több mint 400e kmt ment és tényleg durva dugulás volt :)

Örülök hogy sikerült meg javítani :)

Kettes voltam :)

2016. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma megint voltam a szervizben, mert éreztem egy kis erő veszteséget. Mert tele volt mocsokkal és nem bírta mozgatni egy pneumatikus cső a turbó lapátjait hát megsérült. Olcsó dolog, de nem volt raktáron, most megint várok :)
2016. júl. 29. 16:16
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Hajtsd csak szét a gépedet hülyegyerek :) Megint egy tédéis idétlenkedő
2016. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!