Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy motorhibás 93-as...

Van egy motorhibás 93-as évjáratú autóm. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

OPEL Vectra A Sedan 1.6 55LE. Régi masina, szerintem már 200e-et se ér.

A motor javítása szinte lehetetlen. Kopott, zajos, csapágyas többe kerülne a javítása mint egy új motor bele.

Viszont most tényleg rakjak, vegyek bele egy új motort?

Még a városban elmegyek vele, mert nagyon látványos baja nincs, de hosszabb útra inkább nem. Főleg mert van még 1 év müszaki rajta.


Van adjam el? Ki venné meg ilyen állapotban?

Esetleg bontó? mennyit adhat érte?

Vagy adjam el én alkatrészenként?


Mivel ez az első autóm, ami már 10 éve meg van, nincs tapasztalatom az ilyenben.



2016. júl. 25. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a régi F Astrám volt ilyen. Már az utolsókat köhögte minden baja volt de azért tudott menni, akkor voltam úgy vele hogy ameddig le nem jár a műszaki addig hajtom végkimerülésig és amint lejár valahogy eladom valakinek 100-150 ezer körül és már boldogság számomra. Alapból előtte 2 évvel elkezdtem spórolni másik autóra, és az akkori autómra semmit nem költöttem csak tankoltam és a kötelezőket fizettem, meg amit nagyon muszáj volt azt csináltam meg. Emlékszem hogy az utolsó 1 hónapba nagyon zajos lett a motor már a falu másik végén tudták hogy úton vagyok annyira gáz volt de attól függetlenül még tudott menni gond nélkül, de már rendesen féltem mikor hagy engem ott a semmi közepén. Ezért nem is nagyon mentem vele. Akkor elvittem egy szerelőhöz hogy nézze át hogy legalább annyit csináljunk vele hogy el lehessen adni valamennyiért, mert ha bontóba viszem forgalomból kivonásnál azért nekem kell fizessek szinte, így abban maradtam a szerelővel hogy akkor max 50 ezer forintig valahogy hozza helyre hogy elbírjam adni utána meg már nem fog érdekelni. De mondta nekem hogy műszaki lejárta előtt vigyem el amit kell helyrehoz rajta hogy meglegyen a műszaki mert úgy baja nem volt, mondta hogy a motornál amit érdemes azt megcsinálja és ennyi. Persze ez már nem jött el mert egyik napról a másikra sehogy sem akart beindulni. Akkor annyit tettünk hogy hívtam pár havert és betoltuk az udvarra hogy mégse álljon az utcán és felkerestem egy használt autó kereskedőt hogy adjon valami tippet mit lehet kezdeni egy teljesen halott motoros autóval. Ő akkor mondta hogy alkatrésznek el lehet adni vagy ha az autó jó szőrben van csak a motor gáz akkor motor cserével még megoldható az eladás. Akkor kijött hozzám megnézte az autót de nem tudta elképzelni mi a baja, a motornak ő arra tippelt hogy a vezérlés nem működött megfelelően és az tette tönkre a motort. Akkor ugye mondta nekem hogy ha el akarom adni akkor ő 100 ezerért elviszi úgy ahogy van és cserébe vehetek nála pici kedv
2016. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"szerintem már 200e-et se ér. "


Olyan motorikus állapotban ahogy leírtad inkább a "100e se" kategória.

Bontva talán 150-200e ki lehet belőle árulni,bár az ugye hosszú idő.

2016. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!