Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Abszolút amatőrként mennyi...

Abszolút amatőrként mennyi idő után lehet "megszokni" az autót a tanulóvezetőknek?

Figyelt kérdés
Eddig 2 órán vagyok túl. Az első órát kapásból azzal indította az oktató, hogy beültetett a kormány mögé, és máris vezetnem kellett rendes közúton, ahol azért rendesen volt forgalom is. Második órán már szinte végig főúton vezettem, majd bevitt a végén a forgalomba is. Ezt ráadásul annak ellenére, hogy ezelőtt életemben nem vezettem autót. Tolatást vagy parkolást pl. egyáltalán nem gyakoroltunk, de ma már egyből a tesco parkolójához vitt, hogy ott gyakoroljam. Teljesen be voltam pánikolva, ahányszor csak megláttam egy szemből jövő autót. Egyáltalán nem ment, ha az oktató nem fogja végig a kormányt, biztos nekitolattam volna valamelyik kocsinak. Kormányozni sem tudtam rendesen az autót. Ahányszor csak kereszteződéshez értünk, mindig görcsbe rándult a gyomrom, hogy nekimegyek egy kocsinak, vagy nem tudok a sávban maradni. Már előre félek a következő órától. Körülbelül hányadik alkalom után lehet átlendülni az ilyen nehézségeken?

2016. júl. 25. 23:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az én oktatóm kivitt egy kihalt útszakaszra, hogy megnézze mennyire megy a vezetés. Látta, meg mondtam is neki, hogy vezetgettem már, ezért a 2. órától már vezettem a városban.

Aki nem vezetett még életében autót, annál az alapoktól kezdte.

Szerintem így lenne normális.

2016. júl. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!