Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mennek az autósok...

Miért mennek az autósok lakott területen 70el?

Figyelt kérdés
2éve van jogositványom, és nembirom megérteni, hogy miért előz meg mindenki városban mikor 50el haladok. Mikor a férjem ül mellettem akkor ő is mindig mondja, hogy "nyomjad már, akadályozod a forgalmat" Már annyira beleszól a vezetéstechnikámba, hogy mostanában nincs is kedvem vezetni, párom visz el mindenhova. Mikor kérdezem tőle, hogy miért megy 70el akkor csak annyit válaszol, "hogy haladjunk". Városon kivül is 90es táblánál 110el megy, meg afelett. Mondjuk ő 15éve teherautó sofőr, de akkorsem értem meg, hogy miért zavarja ha be kell tartania a sebességhatárt

2016. júl. 28. 08:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Valójában az autók kilóméterórája átlag 8-10%-ot csal, tehát mikor te 50-nel mész, akkor valójában csak 46-tal.

Nekem az oktatóm még úgy tanította, hogy tartani kell a forgalom ritmusát.

Ha ez városban 70(ami valójában csak 65) akkor annyival megyek és is, habár ez a tempó ritka.

Lakotterületen kívül is a 110 is csak 102, de itt még fontosabbnak tartom, hogy fel kell venni a forgalom ritmusát. Ugyanis itt kevés a párhuzamos közlekedésre alakalma út, tehát aki gyorsabban akar menni, az úgy is meg fog előzni, ami sokkal balesetveszélyesebb, mintha te is mennél 110-el. Persze, ha csak 1-2 gyorsabban haladó van, akkor miattuk én sem megyek gyorsabban, de ha már 6-7 autó akar megelőzni, akkor már meggondolom.

Persze ha ilyen esetben traffipaxba futsz, akkor a te sarad.


ui.: (50)70, (90)110-nél azért én sem mennék gyorsabban, hiába akarnak a többik még gyorsabban menni.

2016. júl. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Éngem pedig úgy tanitott az oktatóm, hogy minden szabály, és tábla SZENT. Belém is rögződött, hogy 50es táblánál max 50el megyek. Nem azért mert félek, hanemcsak konfortzónámon kivül esik ha nem tartom be az ilyesmit.
2016. júl. 28. 09:22
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A párod valószinüleg sokkal rutinosabb nálad, és többet vezetett hátramenetben, mint te előre. És igen, valójában szabálysértést követ el azzal, hogy 70el megy lakott területen belül, de nyilván azért mert még igyis figyelmesebb, és kevesebb hibát követ el ment egy friss jogsis 40el. Nemvagyok a gyorshajtás és a szabálysértés hive, de szerintem is az 50-70 szitu tolerálható
2016. júl. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdásre a választ a férjed jól fogalmazta meg: haladni akar. Igen, nem szabályos. A KRESZ szabályok betartása nem opcionális, ha a rendőr előtt állsz. De ha a való életben közlekedsz, biztosan nem lehet mindig mindent betartani. A sebességkorlátozás pont ilyen. Ezen tedd túl magad, van aki így vezet, van aki úgy. nem kell a forgalmat akadályozni, de miért fáj az Neked, ha megelőznek? Ha a férjednek nem tetszik a vezetési stílusod ( ez nem technika, hanem stílus) akkor menjetek külön, vagy tisztelje a te szokásaidat.

Azt azért érdekes megjegyezni, hogy itthon a "legális" gyorshajtás megnegedett. Miért ? Mert a műszereket olyan sebességhatárra állítják, amelyek jóval a KRESZ megengedett határai felett vannak. Ez tény.

Ha te úgy érzed jól magad, tartsd be a szabályt és ebbe ne hagyd, hogy beleszóljon a férjed.

2016. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én rengetegszer mentem 70el lakot területen belül rendőrautó előtt, és mögött is, tény hogy ezt persze nemlehet minden körülmény között megtenni, de ahol engedi az út ott tolerálják a 70et. És ahogy a harmadik válaszoló mondta, a traffik nem fixen a sebesség korlátozásra vannak beállitva, hanem van némi toleranciája is, mert a való életben nemlehet mindent száz százalékosan betartani. Azokat az álszent söfőröket rühellem akik amint meglátják az úton a púppos autót azonnal befeszülnek 35-40re
2016. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
púppos autót?
2016. júl. 28. 12:04
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én feleségem ezt csak egyszer kérdezte meg.

Azóta érti, hogy az óra szerinti 70 az 63. A trafi meg kb 65-68-tól villan. Bár mi inkább maradunk az óra szerinti 60-as tempónál, attól még érti, hogy a kicsivel több sem lenne gond.

Mehetsz te 50-el, az az abszolút szabályos, teljesen ok.

Ha kétnaponta elgurulsz a lidl-be teljesen mindegy de aki egész nap vezet az próbálja minél hatékonyabban kihasználni az időt a büntetésmentes kereteken belül.

2016. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Azért ha 70-nel lekap a trafi lakott területen belül, egyből megy a 30 ezres bírság. Véleményem szerint, aki már kapott ilyen csekket, az jobban betartja az 50-es tempót, aki még nem kapott, vagy tele van lével és lesz@rja, az tolja neki. Bár ez utóbbiak is visszavesznek általában egy kötelező utánképzés után.
2016. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 veterán vas ***** válasza:

Ha még csak 2 éve vezetsz,

ha állandóan mindenki megelőz,

ha a 15 éves rutinnal bíró férjed is tempóra ösztökél,

..... akkor lehet, hogy el kellene gondolkodnod.


Különben úgy vezetsz ahogy jónak látod, de nem hinném, hogy az egész világ renitens, csak Te vagy törvénytisztelő.


Ettől függetlenül aranyos, ahogy a sebesség túllépést "komfortzónádon kívüli"-nek titulálod. :)

2016. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert az 50 egy vicc, és muszáj haladni egy kicsit.
2016. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!