Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemények a Mazda 6-ról?

Vélemények a Mazda 6-ról?

Figyelt kérdés
Tervbe van az autó vásárlás és az első szériás Mazda 6-ost néztem ki magamnak. Mindenképp azt szeretném ha keveset fogyasztani mivel még wc-re is autóval járok de azért ha le akarok előzni valakit akkor az is mennyen ezért a 2.0-ás diesel motrot választottam. Szerintetek jó ez a motor ? Esetleg valami típus hibák az autón amire oda kéne figyelnem ?

2016. júl. 28. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyat keress ami nem rohad.Ez az egyetlen bajuk.


Viszont ha nem akarsz súlyos javítási költségekbe merülni a dízellel,akkor célszerűbb lenne egy 1.8 vagy 2.0 szívóbenzines.

2016. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Illetve ha dízelt vennél,azt úgy lenne érdemes,ha egyrészt értesz hozzá,másrészt ha nem óckodsz magánszemélyektől alkatrészeket venni.


Ugyanis márkaszervízben a dízeles gondok (magasnyomású,csúcsok,turbo stb) többszázezres tételek lesznek.

De a kettőstömegű is 400-500 ezer hozzá.


Szívóbenzineshez sose kell hozzányúlni.

2016. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"szívóbenzineshez sosem kell hozzányúlni" - kisebb nagyobb túlzásokkal jelentsük ezt csak ki :D Azért ott is repkedhetnek a százezrek.Persze nem annyira mint turbódízelnél,de a mazdánál a kettőstömegű tényleg jó drága,én is most néztem meg :D Jó mondjuk ez pont aza a kopó alkatrész amit ha kicserélsz utána van 300E km-ed újra azzal...
2016. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem benzinest vegyél 1.8-2.0 azok is szépen viszik és sokkalta megbízhatóbb mint a mazda dízele, ha mindenképp dízel akkor skoda superb/vw passat 1.9pdtdi.
2016. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! A benzinessel annyi a bajom, hogy 8,5-öt eszik míg a diesel csak 6,5-öt + a diesel olcsóbb is mint a benzin ezzel sokat megspórolhatnák. Szerintetek még így is drágább lenne a diesel az alkatrészek kopása miatt ?
2016. júl. 28. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha sokat mész megéri a dízel a felárat, de ha sokszor rövidet mész vele a sok hideg indítás és használat nagyon ki tudja nyírni a motort. Lehet költeni a diesel motor szervízelésére, de a fogyasztással együtt szerintem megéri. Inkább az a baj, hogy sokszor előre nem látható egy nagyobb javítás, szóval dízelt csak akkor vegyél, ha utána egy váratlan hiba jávítására bármikor ki tudsz fizetni két-három százezer forintot
2016. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 Erre akartam célozni, nem hiába olcsóbbak a dízel mazdák mint a benzinesek. Esetleg ha mindenképp mazda dízelet szeretnél akkor a mazda 3 ban van az 1.6 dízel az PSA & Ford származék, az egy ajánlott motor, a többit inkább kerülném.
2016. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hali, nekem 2011-es van, tehát 2. generációs. én is használtan vettem 160 ezer km-el anno 2014-ben - nagyon alapos voltam: diagnosztikára vittem, bevizsgáltattam, átnézettem. Azóta 90 ezret mentem vele és csak pozitívan tudok mesélni róla, most 250 ezer km után is minden király vele, igaz "csak" egy 2.2es dízel 129 lóerővel, de a magyar utakon más dimenzió. nyomatéka bitang, 340es nyomatéka kiemelkedően magas ennyi lóerőhöz, fogyasztása nekem kereken 5 liter, ha gyilkolom akkor is max 6, efölé egyszerűen nem lehet vinni. a drága alkatrészekkel egyelőre semmi probléma, de természetesen fél millát lekötöttem a számlámon, M6 javítás címszóval. szóval szerintem ne foglalkozz azzal hogy mennyi km van benne, csak nézesd át, ha olyan tulaja volt a gépnek, mint pl. én, akkor 350.000 km-el simán vedd meg, ha jó az állapota. gondolom az első generációs mazda 6-os is nyomatékosak.
2016. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mazda 3-al csak annyi a bajom, hogy nem fér bele a keretbe. Maximum 2500 eurot tudok rá szánni. Vectra C és Mazda 6 között gondolkodtam. De még van időm gondolkodni csak kb fél év múlva esedékes. Köszönöm a válaszokat, ha még esetleg lenne hozzá szólásotok szívesen fogadom.
2016. júl. 29. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!