Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Büntettek már meg valakit...

Büntettek már meg valakit közúti szabálysértésért úgy, hogy egy másik kocsis vette fel a történteket és beküldte?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki átmegy egy piros lámpán. Van értelme beküldeni valahova? Ezért az illető kap pénzt? Vagy csak felesleges baj a nyakára neki is?


Keresgéltem a neten ilyen dolgokat, de nem találkoztam még senkivel aki beküldött volna valamit is. Inkább csak maguk megóvásáért használnak kamerát, hogy ha velük történne valami baj.



2016. júl. 28. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Győzike ügyön kívül nem hallottam még ilyesmiről.
2016. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem védek én senkit, aki szabályt szeg, de mekkora szemétláda az, aki nem csak feljelentget, de még pénzt is vár érte.

Nem, nem kap pénzt a felvétel beküldője. A menetrögzítő kamera egyébként csak tűrt, nem támogatott eszköz.

Feljelentés megalapozására nem megfelelő eszköz. Ha mégis megtennéd, s eljárás indulna az illető ellen, az beperelhetné a felvétel készítőjét.

Olyan ember, aki nem érintett a közlekedési szabálysértésben egyébként sem tehet feljelentést.


Ezt a kérdést már többször kitárgyaltuk, s szokatlanul nagy volt az egyetértés abban, hogy csak hitvány ember eszében fordul meg a feljelentősdi.

2016. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, ezzel a marhasággal csak ijesztgetni szoktak az önkéntes rendőrök, de az igazi rendőröknek az ilyen nem is megfelelő bizonyíték, hogy csak úgy küldjék a büntiket, és szerencsére nem is érdekli őket.
2016. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

"Van értelme beküldeni valahova? Ezért az illető kap pénzt?"


Hm... Azt hittem nincs rosszabb állatfaj az önkéntes rendőrnél, de látom a kamerával együtt megjelentek ezen állatfajok kapzsi pénzsóvár alfajai is!

2016. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Félreértésekbe ne essünk! Én nem kamerázok senkit. Engem csak szimplán érdekel ez a téma, hogy gyakori-e, hogy ilyet tesznek mások mással és ha igen mi motiválja őket, hogy megtegyék!
2016. júl. 29. 18:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát a híradóban szoktak mutogatni ilyen felvételeket, de pénzt aligha fizetnek a beküldőknek érte!

Ezen már én is gondolkodtam, hogy most már az ilyen kamerás majmoktól is kell félni, ha éppen sárgán vagy már piroson megyek át! Valaki írta, hogy aki nem érintett, az nem tehet feljelentést. Ez egy baromság! Ha látod, hogy valaki elüt egy ismeretlent, akkor is lehet értesíteni a hatóságot.

Az biztos, hogy sebesség túllépést nem lehet vele bizonyítani, még úgy sem, hogy látszik a te KM órád. Mivel erre nincs hitelesítve.

Ha meg azt veszi fel valaki, hogy átmész a piroson, akkor annyit lehet mondani rá, hogy 5 éve történt és már elévült.

2018. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!