Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebbe a kocsiba milyen motorola...

Ebbe a kocsiba milyen motorolaj kellhet?

Figyelt kérdés

Egy peugeot 1.4 8 szelep 75 ló benzin ,162e km-rel,8e km-rel ezelőtt vettem a kocsit,anno azt hiszem ezt is megkérdeztem,de mára totálisan elfelejtettem,és az 1 éves száma a palinak már nincs meg.

Ötletek,az olajra?


2016. júl. 29. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Mobil1, Castrol, Eneos 5W40 szintetikus olaj, a középkateóriából (pl. Castrol Magnatec, nem kell a Titanium FST)
2016. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát 5w40.
2016. júl. 29. 09:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, a felsorolt márkákból.

Ha megveszed a tescogazdaságos fost, az a te döntésed lesz, mert itt nem azt a választ kaptad.

2016. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ugyan,az hogy 5 vagy 8 ezer forint nem számít,3 ezret a minőség és a motor megér nekem.
2016. júl. 29. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Végre valaki így gondolja.
2016. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Helyes, akkor Castrolt se vegyél, mert az urban legend szerint sok a hamisított. Ha pl MOL Essence 5W-40-et veszel azzal nem lősz mellé garantáltan, csak a multik elég pofátlanul túlárazzák (persze még így is olcsóbb mint a Castrol), ami azt jelenti hogy kb 3000 Ft/l a polcokon, webáruházban 1500-2000 között van, amit jobban megéri megrendelni még szállítási díjjal együtt is, pláne ha veszel még ezt-azt az autóhoz (jó áron) ami amúgy is kéne, pl. olajszűrő, légszűrő, stb.
2016. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

saját magad válaszoltál, méghozzá pontosan...


azt írod totálisan...


a pözsók gyári ajánlása csakis Total motorolaj..a gépkönyv szerint ezt javasolják...(a franciák szent olaja.)


Totál SAE 5W40, API SM, vagy SN.. 12 havonta mindenképp cseréld.

ha nem tetszik, akkor az előttem szólók szerint járj el.

2016. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 6-os nem tudja mit beszél. Pontosabban tudja, csak benne van a munkaköri leírásában, hogy fikáznia kell a konkurenciát.


Urban legends szerint hamisítják. Aha, mert a többit nem, ugye okostojás? Az importőr boltjában kell venni, ennyi.

4l Castrol Magnatec 5W-40 C3 9200 Ft, literenként 2300, jaj de drága...

Ugyanott márkás szűrők is vannak, jó áron (Knecht, Mann)


Te meg, 6-os, menj vissza a sales-es íróasztalodhoz, és hívogasd a vevőidet, te nem-castrol forgalmazó.

2016. júl. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!