Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolajat vegyek?

Milyen motorolajat vegyek?

Figyelt kérdés

Első autóm, most lesz az első olajcserém is, az előző tulaj hagyott a kocsiban az előzőből dobozban.


Castrol Edge 5w40 Turbo Diesel - jelenleg ez van a kocsiban, mi a véleményetek, esetleg van ami jobb lenne?


Skoda Octavia 1

1.9 TDI - 66KW



2016. júl. 29. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:

mint már a másik kérdésedre válaszoltam, pontosan ilyent vegyél.

a régit ne öntsd a blokkba, csak a frissen felbontott dobozból.


de ha tétovázol, akkor SAE 5W40 API SN ENEOS.

2016. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A régi az gondolom csak tartaléknak volt a kocsiban, de eddig nem vettem észre hogy fogyott volna az olaj, 1 éve van nálam a kocsi
2016. júl. 29. 17:38
 3/6 Pusisz válasza:
Nekem egy 2 literes diesel motor van az Octaviámban. 4,3 liter olaj kell bele. 5 litert kell vennem, ami marad benn tartom a kocsiban, ha enné, abból utántöltöm. (szerencsére egy cent sem hiányzik az olajcseréig) :))
2016. júl. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neten úgy néztem, hogy 4,5 kell ebbe a motorba, gondolom azért volt/van a maradék a csomagtartóban :D Szerencsére én sem vettem észre hogy enné az olajat, első autóm, most lesz 1 éve nálam és olyan 4.000km-t mentem eddig, ha mostanáig nem ette, remélem ezután sem fogja :) :)
2016. júl. 30. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Dízel kocsiba 5W megyen, 10W-n elkezd minden jobban kopogni. Diesel nem kopik el annyira mint a benzin hogy gyári 5W után, 200000-ret lefuttál akkor már 10W keljen. Mindig 5W-t használj.
2017. júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha pedig "enné" akkor nem megint a 10W-re kell nyúlni hanem megnézni miért eszi azt, legyen az turbó vagy valami tömítés.
2017. júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!