Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez így mennyire jó, avagy...

Ez így mennyire jó, avagy károsítja a féket, kuplungot?

Figyelt kérdés

hello

Dízelről váltottam benzinre,és hát hál istennek dombon lakok,és nem elég a kuplunggal játék,gáz is kell,de a lejtő miatt fékezni is,mivel a kézifékbowden csak 2 hét múlva leszcserélve addig nincs kézim (sebességbe,szegély fele parkolok,nem lefele) ,átlag : nyomom a féket,engedem a kuplungot,elkezd fogni,feljebb viszem a lábam a féken,és forgatom a lábfejem,hogy újjal érjem a gázt el,ilyenkor még fékezek,de kis gázt is nyomok rá egyszerre,tovább engedem a kuplungot és a féket is,így megtudok indulni ,de ez nem káros?


2016. júl. 30. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem nagy az emelkedő, alapjáraton a kuplung fogáspontját megtalálva vedd el a lábad a fékről, és adj neki gázt, illetve engedd fel tovább a kuplungot. Ezt megcsinálni sokkal gyorsabb, mint leírni, és nem kell a jobb lábaddal piruettezni. :) Nem túl nagy szögnél simán ottmarad a kocsi a helyén, de ha nagyon lejt, akkor is csak egy picit fog hátragurulni, mire gázt adsz. Én hegyvidéken lakom, és az esetek jó részében így indulok emelkedőn, ha vannak mögöttem. Ha senki sincs, akkor csak leugrok a fékről, és már nyomom is a gázt - max. 5-10 centit gurulok ilyenkor hátra :)
2016. júl. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egészen ügyes vagy, hogy meg tudod csinálni, nagyon kevesen tudják a 3 pedált egyszerre kezelni. Nem káros egyáltalán, sőt, ha jól csinálod a dolgot, még a kuplungot is kevesebbet kell csúsztatni, ami kíméletes. Ezért is szokták emelkedős indulásnál a kézifékes megoldást ajánlani, mert nem kell annyit a kuplunggal egyensúlyozni, de ha te a pedállal is meg tudod oldani a dolgot, az nagyon jó.
2016. júl. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!