Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy e36 320i a tüzfal...

Adott egy e36 320i a tüzfal felöl az első hengernel a gyertya tetejeig all az olaj. Nagy a gond?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 20:59
 1/2 anonim válasza:

Nem vagyok szakmabeli, de szerintem valoszinu, hogy nagy. Megrepedherett akar maga a blokk is, de akkor vagy az elso ket hemgernel is olaj lenne, vagy az elso henger tuzfal feloli reszen folyna az olaj. Vagy elrepedhetett maga a dugattyu is, es ott folyhat fel az olaj. Talan a dugattyugyuruk mentek szet benne, es felfolyt az olaj. Legjobb esetben csak cserelni kell a gyuruket (egesz motort meg kell bontani-magas munkakoltsegu muvelet), legrosszabb esetben a gyuruk szet is torhettek, es a darabkaik osszekarcolhattak a hengert, hengerfejeket, szelepeket. Ez megdragabb mulatsag. Vagy, meg az is lehet, hogy hengerfej-problemaja van a motornak. Ha a hutoviz tiszta, nem uszik rajta olaj, es az olaj se vizes, valamint a hutorendszer nem "fujodott fel", akkor a hemgerfej-problema szinte kizarhato.


Meg egyszer hangsulyozom, nem vagyok autoszerel, hobbi szinten foglalkozom meg csak ezzel. Siman lehet, hogy valotlant allitok.

2016. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

*hengert, hengerfejet, szelepeket


Bocsi a helyesirasi bakik miatt

2016. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!