Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az jelenthet bajt, hogy...

Az jelenthet bajt, hogy nagyon lecsökkent a fogyasztásom?

Figyelt kérdés
A kocsit újonnan vettem, azóta már majd 300.000 szinte gondmentes km-en vagyunk túl. Az utóbbi 80-100e km alatt viszont feltűnően lecsökkent a fogyasztásom. Eleinte 7 körül simán megevett, 200e-nél már beérte 6-6,5 literrel hasonló használat mellett. Most napi 260 km-t ingázok vele (50 km mellékút, 210 km pálya) és a legutolsó átlagom 5 liter alatti lett. Pár hónapja még nem bírtam 3 napot egy tankkal, most megvolt, és még a sárga sem pislákolt. Jelenthet ennyit, hogy csak áprilisban volt lecserélve az olaj, és azóta majd 16.000 km ment bele?

2016. júl. 30. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen normális hogy lecsökken ha az út nagy részét pályán vagy főúton töltöd.


Van egy benzinesem, ami városban akár 17 ige elmegy, főúton 9,5.

Van dieselem is, ami a városban 6,5-öt eszik, főúton 4.8-at nyáron. Télen többet.

Az figyeltem meg, hogy ugyanazon az úton ha falvakon megyek (napi 35-35 km), akkor egy tank 1300km, ha az alternatív utat választom, kb. a 2/3-a autópálya és utána van 3 falu, akkor 1400 körül megyek egy tankkal.

2016. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szántóvető ***** válasza:
én inkább arra gondolok hogy benzinkutat váltottál.ez is egy lehetőség sajnos.
2016. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Újkorában fix 120-nál 7 liter körül evett, most az utam nagy részén óra szerinti 130 alatt járok (errefelé 126-tól már fényképeznek), átmegyek két hegyen (egy pályán - egy szerpentinen), és így olyan az átlagom, amilyen még sosem volt. Pedig hegymenetben sem lassulok, és alapvetően elég gyorsan közlekedek, az első jó 10 km kanyargós kis szerpentin, hajnali ötkor igencsak el szokott gurulni a gyógyszer, mégis alulmúlom az NEDC ciklus szerinti gyári átlagfogyasztást...(???)
2016. júl. 30. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!