Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit bír el az autós...

Mennyit bír el az autós szivargyújtó?

Figyelt kérdés
15A-es biztosíték tartozik a szivargyújtóhoz.Invertert használva akkor 180W az amivel maximum terhelhetem a szivargyújtóról az adott eszközt?
2016. aug. 1. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért számítsd bele az inverter veszteségét is,és azt is nézd,hogy nem előnyös a határon használni.
2016. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 12V/15A-es szivargyújtó papíron valóban 180W, valójában azonban 150W-ról beszélünk. Pl ha megnézel egy átalakítót, azok is 150W-os teljesítményt tudnak.
2016. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tehát inkább beszéljünk maximum 150W ról,sőt inkább akkor kevesebb...Nem akarom feszegetni a határait csak tisztában akarok lenni vele,hogy is van ez.Viszont lenne még 1 kérdésem...hogy mivan akkor ha 100W al terhelem inverteren keresztül az autó akkumulátorát amit vegyünk 70Ah nak,mennyi ideig bírja az akkumulátor?
2016. aug. 1. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Szigorúan papíron!

70Ah * 12V = 0.9kWh

Ha kereken 100W-os fogyasztást veszünk, akkor ugyebár az 9 óra.

Ez persze full elméleti, a valóságban ez 5 talán 6 óra lehet.

2016. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi.Soknak tűnik valóban a 9 óra.No meg gondolom az 5-6 óra is inkább egy új akkunál.Több éves akkunál talán már 3-4 re rövidül.Bár nem tudom ezek az autó akkuk mennyire veszítenek a kapacitásukból...

Nem tudom,hogy a belső ventilátornak,a belső levegű fújás amivel fűtünk az mennyit fogyaszt.30A a legnagyobb biztosíték a kocsiban,tehát akkor az is max 360W ot fogyaszthat.Ez viszont szerintem képtelenség,hogy 2,5 órán át menjen (papíron) az akkumulátorról.Én kb fél órát adnék neki... :D Hisz múltkor ment a belső levegőáramlás maximumon,klímatisztítás miatt és rajt volt a töltő is mellette fél órán át.De az akku megérezte és alacsonyabb lett a feszültsége jóval a végén.

2016. aug. 1. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!