Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S51-es Simsonomban a nyíllal...

S51-es Simsonomban a nyíllal megjelölt menet mentén az alumínium fel van repedve, és ha a csavart meghúzom, akkor szétfeszül, hogyan tudnám megjavítani?

Figyelt kérdés

a repedésbe nyomtam menetrögzítőt, talán megfogja, annyira, hogy a csavar megfeszülhessen benne, vagy használjak valamivel rövidebb csavart?


[link]


2016. aug. 1. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Áh menet rögzítő nem fog rajta segíteni. A rövidebb csavar pedig végképp. Szerintem 1 megoldás lehet, hogy elviszed egy hegesztőhöz aki tud alumíniumot hegeszteni.
2016. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy lehet-e hegeszteni. Ha nem, akkor kuka.

Az ilyen "trutyi a repedésbe" féle gányolásokkal, csak magadat szivatod, azt a végén még a hobbidat is megutálod.

2016. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és otthon nem lehet , ha hívok valakit aki tud alu-t hegeszteni? nem kéne rá sok, jobb híján egy pötty
2016. aug. 1. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak hegesztéssel javítható.A repedést a még lehet, addig a hosszig kigyökölni min 2-3 mm mélyen.Ha van egyen áramú heg.trafó és alumínium elektróda, akkor egy olyan ember megtudja csinálni ott nálad,aki rendszeresen foglalkozik ezzel.Az alu hegesztéshez nagy gyakorlat kell.A másik:Fogod azt a munkadarabot és elviszed egy AWI vagy AFI hegesztőhöz és az a ki gyökölés után 1 perc alatt meghegeszti.A gyök fontos ,mert csak a szennyeződés mentes alu hegeszthető ,az oxidja nem számít és a gyök ad a heg.varratnak nagy felületű beolvadást és ez által tartást.Ilyeneket is hegesztek majd minden nap.Ez miatt nem kell kukába dobni,de csak ez a megoldás van.1-2 ezresed bánja legfeljebb.
2016. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg ne próbáld bármi trutyival,mert ha az belefolyik, utána azt még ki nem szedik a legkisebb repedésből is, addig nem lehet hegeszteni.
2016. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és hogy lehet kiszedni?
2016. aug. 1. 22:16
 7/8 A kérdező kommentje:
fura, de hogy kiszedtem a menetekből a csuvát, rögtön jók, bár az alu se kezd el kifeszülni, koppig beszorul a csavar, bár 2-ből még mindig nem sikerült kiszednem a kb 1 centis kosz darabokat, sajna nincs sűrített levegőm
2016. aug. 1. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak a repedt menet legyen tiszta,mert azt kell hegeszteni.Féktisztító,nitro hígító stb.
2016. aug. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!