Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor érdemes Diesel kocsit...

Mikor érdemes Diesel kocsit venni? Min köztudott hogy a diesel kevesebbet fogyaszt de ha bele kell nyúlni akkor a javítási költsége csak úgy repül! Adagoló turbó hengerfej porlasztók stb.

Figyelt kérdés
Jelenleg egy öreg Diesel Astrám van kb évi 10 ezret megyek vele. Szeretem mert keveset fogyaszt és nagy viszont előzni életveszélyes vele mert nem sportautó. Javítani még nem kellett. De vajon megéri-e egy 5,5-6 literes dieselt venni vagy 7-8 literes fogyasztású autót? Ki hogy látja ezt? Mivel az ember soha sem tudja mennyit fogja használni, de én csak rövid távon használom 10-20 km főleg!
2016. aug. 5. 00:51
 1/6 Tomcatters ***** válasza:

Mi napi 120-130km hasznaljuk az autót ,mégis benzineseink vannak .. en jobban szeretem a benzinest :)

Egyebkent dieselest évi 25-30 ezer km felett érdemes vennin:)

2016. aug. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ott kezdődik, hogy évi 30 ezer km autózás alatt nem is nagyon kéne dízelben gondolkodni. Rövid távok, városi vezetés megint csak nem a dízelnek való. Mondjuk mi sem megyünk annyit egy évben, mégis dízelünk van. :D
2016. aug. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a modern autókban már a benzinesekbe sem olcsó az alkatrész, de ennyi futáshoz csakis benzineset vennék. pl. egy szívóbenzines skoda fabiat, aminek szinte zéró a fenntartási költsége. a tehetős és okos emberek úgy csinálják, hogy van egy bitang dízelük, és mellette pl. egy benzines skoda fabiájuk is a rövidtávok miatt! :-)
2016. aug. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha dokat van használva, hosszútávú utakra,sok pályázásra
2016. aug. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Neked ilyen távokra nem érdemes dízelt venned, leginkább azért mert be se melegszik rendesen és megállsz, ez a halála.

Egyébként az urban legend, hogy a dízelt annyival többe kerül. (persze aki megveszi a lerúgott sz*rt az mondja csak) Normálisan karbantartott dízelre se kell futásarányosan többet fordítani, mint a benzinesre.

2016. aug. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem számít hogy mennyit mész egy évben. 10-20 km pont elég, hogy télen is bemelegedjen. Én dízelt vennék.
2016. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!