Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel jár egy autóban a...

Mivel jár egy autóban a motorcsere?

Figyelt kérdés
Nemsokára le szeretném tenni a B kategóriás jogosítványt,és úgy szeretnék venni autót,hogy motort és egy kasznit venni,és beleszerelni a motort a kaszniba. Viszont én azért szeretném így mert én egy bmw 320i v8-at szeretnék rakni egy 320 as kaszniba. Az autó vázát gondolom meg kell erősíteni,de ennek az árköltségei elég furcsán olcsóak. Nézegetem eladó v8 as bmw motorokat,ilyen 150-200 ezer forintokért. Egy jó állapotú kaszni is kb. 400-500 ezer,és még a papírok,forgalombahelyezés. Ez hogy megy? Gondolom motorcsere engedély kell hozzá. Ezek a motorok valóban ennyibe kerülnek,vagy azért ilyen olcsó mert ki van szedve a kaszniból? Minden álmom egyszer egy v8-as bmw,de 1-1,5 milliónál nem nagyon költenék rá. Persze nem biztos,hogy 1. Autónak szeretnék v8-ast,hanem majd kesőbb,de kíváncsi vagyok,hogy közületek van-e olyan aki már cserélt motort? Körülbelül mennyibe kerülhet egy ilyen bmw motor? Körülbelül kijön 1-1,5 millioból? Ja,és a 2003 as évjáratra gondolok a kaszniból. Meg nincsenek tizmillióim,hogy ilyen autót vegyek,maximum ez a verzió. Aki azzal jön,hogy Magyarországon nem tudok 200-300 al tépni,olyan ne is írjon. Nem akarok annyival menni mert nem azért van,és nem is jampizni,csak ez az álomautóm ennyi. Köszönöm az értelmes válaszokat!

2016. aug. 9. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Én csak azt tudom, mert mondták a központi NKH-nál(Mozaik utca) hogy csak olyan motort tehetsz bele az autóba, ami korszerűbb. Az nem baj, ha gyengébb, erősebb, csak korszerűbb legyen. Vagyis a környezetvédelmi besorolása fontos nekik.
2016. aug. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem fog menni legálisan.
2016. aug. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Egyébként teljesen komolytalan is a kérdésed.
2016. aug. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Ha olcsóbban kijönnél, mintha megvennéd kompletten, akkor szerinted nem csinálná mindenki? :)

Drágábban jössz ki az egészből, mintha vennél egy jó állapotú autót. Meg mi az, hogy 2003-as évjáratra gondolok kasztniból meg, hogy 320i kasztni? :D Nem akarok bunkó lenni de inkább bele se kezdj...

E46-ra gondolsz aranyom... :) Ennyit segítek. :)

2016. aug. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
kösz a 0 százalékos lepontozást idióták, menjetek el a megfelelő NKH helyre, és akkor velük vitatkozzatok...
2016. aug. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Egy újabb 16 éves álmodozó aki a propellerig lát...

Miért nem veszel egy gyárilag kellően erős motorral szerelt autót?

2016. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Versenyautókat csináltak ilyet, meg kéne keresened egy ezzel foglalkozó embert, az elmeséli, mivel jár. Szerintem mindent hozzá kell igazítani, a váltót, a futóművet, a fékeket biztosan. Vagyis ha veszel egy 316-i kasznit és egy V8-as motort, akkor még messze nem vagy kész. Ha pedig nem vagy szerelő, akkor a beépítésnek is költsége lesz. Én is azt mondom, hogy ha nem hobbi célra építed, inkább keress egy eleve azzal szerelt darabot. Nem hármast, mert olyat nem találsz, hanem nagyobb autót. Az építés szerintem nagyon rögös út lenne. Azt meg elfelejtettem mondani, hogy ha friss a jogsid, nem biztos, hogy egy hátsókerekes V8-cal kéne kezdeni. De mivel nem ismerlek, ez csak egy általános jótanács.
2016. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó,itt is volt a sok gyökér,akiknek értelmesen leírtam,hogy ne irjanak,és volt az a pár értelmes kommentelő akinek köszönöm a válaszát. És ha visszaolvasod,akkor láthatod,hogy nem 320i kasztnit írtam,hanem 320 as,mivel az a széria te barom! Elnézést,hogy nem írtam oda,hogy e46... És miért nem veszek ami egyben van? Azért,mert gondolom leírtam,hogy nincsenek tízmillióim. És én magam szerelném össze egy ismerőssel ha ilyet lehet. Nem tehetek rólla,hogy nem teszik a pics*m alá a sok pénzt,mint egyeseknek amiből megvenném azt az autót. És miért ne lehetne első autónak hátsókerekes v8 as? Az is autó tudtommal,és a sok amerikai 17 évesnek megveszik a lamborghinit meg stb,és ugyanugy vezetik,csak neha jampiznak és rosszul járnak... Biztos,hogy lehet motort cserélni mert ezt sokan megcsinálták már!
2016. aug. 10. 11:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Találtam egy ilyesmi átépítést a neten. Szeirntem hívd fel és érdeklődj, mennyibe van, hogy csinálta.

[link]

Azt továbbra is tartom, hogy ilyen erős autót friss jogsival meggondolandó vezetni, de mint írtam, nem ismerlek, ezért ezt általános tanácsként cedd. Az amerikai V8-as fiatalok hogy jönnek ide ? Kicsit más arrafelé a közlekedés, én nem venném alapnak.

2016. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elárultad, hogy nem értesz hozzá, ennyi. Köszönöm.
2016. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!