Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlotok első...

Frepy kérdése:

Milyen autót ajánlotok első kocsinak, friss jogsis tulajnak?

Figyelt kérdés

A cél, hogy ne fogyasszon annyira sokat városban, de menjen.500-600e forint környékén, klímás, nem 20 éves jól felszerelt normál állapotban lévő kocsi érdekelne.

Eddig egy 2006-os 1.4-es chevrolet lacettit néztem. Fél milló forint: tolató radar, abs, elektromos ablak elöl hátul, légkondi, tehát elég jól felszerelt. Városban 10l-t eszik. Ezen lehetne lefaragni? (Nyilván egy másik modellel gondoltam)



2016. aug. 11. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán az egynégyes Astra nem fogyaszt annyit. Én használtam H Astrát, az biztosan nem evett 10 litert, de az is kérdés, ki mennyire nyomja. Szerintem nézz kisebb autór, Fiesta, Polo, Ibiza, Fabia méretben. Ha találsz egy Civicet, az is kellően jó a 90 lovas 1.4-essel.
2016. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Johnny Bravo ***** válasza:

"A cél, hogy ne fogyasszon annyira sokat városban, de menjen."


Kb mint a mese,amikor az okos lany vitt is ajandekot meg nem is!


"500-600e forint környékén, klímás, nem 20 éves jól felszerelt"


Te szetneztal mar egyaltalan hogy mit lehet venni öt-hatszázért?!

A lacettit meg a helyedben messziről elkerülném!Nagyon messziről!!Nem veletlenul adjak apropenzert!

Mellesleg visszatérve az első pontra most nalad tulajdonkeppen mit jelent az hogy menjen egy auto,ha az 1.4-es lacettit nezegetsz?!?!

2016. aug. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne egyen sokat, de menjen. Olcsó legyen, fiatal, és tele extrákkal. Össze is szedted a legnagyobb ellentéteket. Kompromisszumot kell kötnöd, mert így nem lesz megoldható.

A 10 literes fogyasztás meg valószínűleg lefaragható, nem feltétlen kell keresni másik modellt (bár én a Lacetti-t nem ajánlanám). Első lépésben tökéletesíteni kell az üzemanyag-ellátó rendszerét. Szerintem már ez is jelenthet 1 litert. (Ha egy ezeréves, viszonylag jó állapotban lévő 1.2-es Ladánál le lehet vinni a hosszútávú átlagfogyasztást 6,5 literre (ez többszörösen bizonyítottan elérhető), akkor kizártnak tartom, hogy egy modern autónál nem lenne megoldani.)

2016. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért nem ajánljátok a lacettit, mi a baj vele?
2016. aug. 14. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól gondolom, a Lacetti az egy Astra rokon. Mivel én még csak nem is ültem Lacettiben, biztosan nem kezdem el ajánlgatni, nem lenne hiteles. A 10 literes fogyasztás egyértelműen rengeteg, ha egy 1.4-es motor ennyit eszik, az nem OK. Meg ugye ha jól látom, azt írtad, másikat keresel, nem Lacettit. Talán azért nem ajánlottuk :-)
2016. aug. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyerekek.. Hát a Magyar haza népautóját a Suzukit.. miért nem mondja senki??? :D Akár egy GLX Alto.. Elektromos ablak, ABS,EPS, légkondi, szervó fék és kormány.. 2002-től gyártott. A legtöbb példány 2004-es tehát tízen egynéhány éves. De mondhatnám az egyes Swifteket is. A világból kimennek 5-6 lityó benzinnel. :D
2016. aug. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!