Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Európai körúthoz mit javasoltok?

Európai körúthoz mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Szeretnék Európa majd összes országába eljutni autóval. De nem a sztrádán, akár földutak is szóba jöhetnek.

Amikre gondoltam:


1. Egy nagy hátsójú autót kemping autóvá alakítok. Tehát út közben 5 ülés maradjon meg. Aztán az üléseket előretolva, lehajtva egy ágy volna kialakítható. Egy mosogató, rezsó és pakolóhely ami fontos.

Ilyen kialakításra gondoltam, a tetőt leszámítva: https://www.youtube.com/watch?v=Rb7oBH-_4Nc

Land Rover Defender, ami elsőre eszembe jutott. Terepen könnyen átgurul.

Ami még eszembe jutott: VW Caddy, VW Passat kombi, Fiat Doblo Panorama


2. verzió, egy mini lakókocsi utánakötni egy kisebb autóra.

Amik ezzel az aggájaim, férek hogy könnyebben törnék be míg alszom, nehezebben menne el terepen. Vagyis félnék hogy leakadna. Viszont több lenne a mozgástér.

Amire itt gondoltam: Lada Niva


3. Tesla Model S. Nagy belsőtér, kialakítható egy ágy, de ha főznék folyton ki kellene pakolni, mert bent lehetetlen volna kialakítani. Illetve ez sem javasolt terepre, gondolom. Illetve amíg töltőn van ott lehet-e hagyni az autót?


Bárkinek bármilyen ötlete, véleménye, más javaslata volna kérem írja le. Köszönöm!

23/N



2016. aug. 12. 19:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ó amit elfelejtettem kérdezni, ha egy autót campervan-ná/kempingautóvá alakítunk, az nem vonatkozik személyautónak és újra kell vizsgáztatni?
2016. aug. 12. 19:05
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Komolytalan...
2016. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Maradt még abból a fűből? Mert elég jó lehet a cucc!
2016. aug. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

erre a célra egy wv caravan, caravell, vagy hasonló pont tökéletes..európában(és a világon) mindenhol ismerik, tudják javítani..

a török hegyekben egy útszéli műhelyszerűségben kérdezte meg egy utazó, hogy hol van ilyen szerviz..rámutattak a falra rajzolt ákombákomra: folsvagen..és megjavították, méghozzá hibátlanul.pedig legalább húsz éves busz volt.


erre lehet tetőcsomagtartót szerelni, kerékpártartót applikálni hátra, előre a homlokfalra a pótkerék...aztán hajrá...


Hanselka és Zigmund farmotoros Tatrával járta a világot...na az volr a nagy kaland. olvasd el a könyvüket, és nem érhet meglepetés.


ja..legalább az angolt beszéld, vagy valamelyik latin nyelvet...

2016. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akartam komoly választ adni, de mikor megláttam a Nivát meg a Teslát, akkor rájöttem, hogy csak unatkozol.

Ha mégis, akkor tudd, hogy egy kempingbusz a neked való, vagyis valamilyen VW Transporter, ami gyárilag erre volt kitalálva.

2016. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elnézést ha komolytalanul hangzik, pedig teljesen komoly.

Nem a Nivákat szoktuk a sárból kihúzogatni a traktorokkal. Nekem ez elég meggyőző. De köszönöm a véleményeket... vagyis hozzászólásokat.

Személy szerint imádom a LR Discovery-t vezetni. De elég kicsi a belső tere. Defenderben még nem ültem, hogy az egyáltalán nagyobb volna, de annak tűnik képekről.

A Tesla számomra pedig egy csoda, de nem sokat tudok róluk. Ahogy láttam, jön a model 3 is.

Beszélek angolul, németül, picit oroszul (olvasni, írni nem), a latin tetszik de nem fogtam bele de az is jöhet. Köszönöm a tippeket.

Ha van még valakinek tanácsa, szívesen meghallgatom.

2016. aug. 12. 23:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Ebből a szép felsorolásból hogyhogy kimaradt a Lamborghini Huracán?

Most vonatkoztassunk el ettől az egésztől.

Ha komoly kérdés lenne, akkor azt válaszolnám, hogy ilyen utakra lakóautóval kell elindulni és nem egyedül.

A kérdés alapján feltételezhető, hogy szinte korlátlan anyagi háttér áll rendelkezésre. Akkor minek lakóautó, vagy személyautóban kialakított alvóhely? Lehet menni egy kényelmes utazóautóval és szállodákban megszállni.

2016. aug. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értesz az autókhoz, az a baj.

Lada Nivával normális ember nem indul el 100 km-nél messzebbre, mert ottmaradsz vele. Európa nem Afrika, hogy terepjáró kelljen a bejárásához, mindenütt van aszfaltozott, normális út. Tehát nem kell terepjáró, mert csak feleslegesen fogyaszt túl sokat.

A Teslát nem írhattad komolyan, tényleg egy futurisztikus, nagyon jó autó, de nem többezer km-es útra való!! Mégis hol töltenéd fel? Illetve megállnál minden 300 kilóméterben, hogy 3-4 órát töltsd?

Mondtam már, neked egy lakóautó kell, pontosabban VW Transporter T4, 2.5 TDI motorral kinyírhatatlan. Takarékos is, elég erős is, tágas, lehet benne lakni. Ja és nem akad fel a földúton, persze nem is egy terepjáró, de ismeretlen helyeken nem is szabad letérni a jó útról.

2016. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az megvan, hogy a Tesla Model S egy sedan?! Abban hogy akarsz te főzni? Egyáltalán, értelmetlen az egész kérdésfelvetés.
2016. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igaz, nem értek az autók szereléséhez. De gondolom a nők többsége sem. De ha már ez így felhozódott, akkor ötlet arra, hogy megtanulhassam? Értem én, hogy a fiúk egész életükben apjuk mellett szerelgettek, hát ez nekem nem jött össze. Most hogyan tudnék tudásra szert tenni? Mik a legtipikusabb hibák amik hosszú út során előjöhetnek? Ez gondolom függ az autótól, hisz azoknak is vannak típushibáik.


Értem hogy a Tesla sedan, ezért is mondtam hogy valami kinyitható asztalt kellene magammal cipelni és folyton kirakodni ha főzni szeretnék.

Szeretnék megállni kisebb falvakban is ha megtetszik, így nem jelentene gondot, hogy várni kell a töltésre. De ez csak azért tetszik mert kevesebbe jön ki ha fizetni kell a töltésért is. De felfogtam, kihúzandó a listáról.


Akkor a nagy egyterűeken fogok gondolkodni. Köszönöm!

2016. aug. 15. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!