Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Polski turbósítás. Mit,...

Fiat Polski turbósítás. Mit, hogy?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szívómotor párti. Jobban el tudok vezetni egy turbos autót.Viszont a szívó motorokat imádom a motorokban 600-1000-1200 sor 4 -es pörgős ketyerék ,de autóba nem. És most úgy döntöttem hogy egy igen ritka példányt ,egy 126P-t töltök meg. Igaz az autó nem ritka , de tyurbós nem sok fut belőle. Vna az interneten 1-2 videó fent ,amin raktak rá csigát ,de szerintem majdnem mindeggyik egy tákolás. És én viszont normálisan szeretném megcsinálni. Bár nem vágyok nagy számra. Mondjuk egy 0.25 vagy 0.30-BAR-os nyomás bőven elég lenne , szóval annyire nem kell aggódni semmiféle alkatrész miatt. De nem tudom honnan szerezzek ,és milyen méretű turbot. Mert nem kellene nagy. ÖTLETEK?

2016. aug. 13. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezeket ajánlanám figyelmedbe, nagyon jól le van írva, hogy mi alapján kell turbót választani, és még sok egyéb más is:


Mark Warner: Street Turbocharging: Design, Fabrication, Installation, and Tuning of High-Performance Street Turbocharger Systems


A. Graham Bell: Forced Induction Performance Tuning


Hugh Macinnes - Turbochargers


Corky Bell - Maximum Boost


Az első kettő az én kedvencem, a Warner féle még be is szerezhető internetről (ingyen letölthető).


Még egy kis segítség. Ezen a honlapon tudsz nézelődni turbó ügyileg. Elegendő adattal szolgálnak minden modelljükről (bár van olyan, ami nem szerepel a listájukban), odaírják azt is, hogy mekkora motorra ajánlják és hogy mekkora maximális teljesítmény célozható meg vele.

[link]

2016. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

csak szólok...ebből nem lesz semmi..ez nem úgy van, mint Ed' China műhelyében, hogy nosza tegyünk fel egy turbót, aztán hadd menjen.


sok sikert!

az erő legyen veled!

2016. aug. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2: Persze, hogy nem úgy van, hogy "nosza tegyünk fel egy turbót", sok mindent meg kell oldani (pl. normális olajzást, levegő- és olajhűtést, egyedi leömlőt és kipufogót kell készíteni, stb.), de amit a kérdező szeretne az simán megvalósítható.
2016. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, az a blokk igazán nem turbósításra való. Egyrészt léghűtésés, tehát gyorsan meg lehet sütni a motort, másik az hogy karburátoros. Turbót nem nehéz szerezni, de olyan karburátort ami turbóshoz való, már nem fogsz találni. (Mert ugye a normál karburátorok nem túlnyomás alatt működnek).

Jutyúb, mi? Ott még vannak turbósított fűnyrók is, de azok csak addig mennek amíg tart a video, utána kuka az egész.

2016. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még meg kell oldani,hogy víz hűtéses legyen.A saját karbiját légmentesen zárt dobozba kell zárni,hogy az nyomás érje,mint ami a szívócsőbe uralkodik.Nehéz megoldani a gáz rudazat és a szívató bovden miatt.A dobozba kell rakni mind kettőhőz egy tengelyt és azokra kell rákötni mind kettőt kívülről.Belül meg ezek a tengelyek működtetik mind kettőt a karbin. A szerelhetőség miatt a doboznak bonthatónak is kell lennie.Lég és olajhűtés is. A motort meg kell erősíteni belülről.mert ez még az saját alkatrészekkel is nehezen bírta a gyári teljesítményt.Inkább egy erősebb, másik motor,ha van mindenre mani,inkább mint a gyári motor.
2016. aug. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ!

Tényleg komolyan gondolom a dolgot, bár tudom egyszerűbb lenne egy szép 2-1 es sport kipufogót meg egy nagyobb Webert és egy komolyabb gyujtást rátakni, de én külöllegességet szeretnék. Szakmai készségem kialakulóban van hozzá mivel autóberhelőnek tanulok. Sőt vannak kapcsolataim szerelőkkel, esztergályosokkal stb. De a legnagyobb gondomat a turbo okozza. Mert nem tudom hogy mekkora nyomású és szállítású lenne a megfelelő.1. Válaszolo, köszönöm. Ma este neki ülök s átnézem:)

A karburátor menne és központi elektronikus injectort kapna.

Persze nem K-jetronicot...attól isten ments :D

2016. aug. 14. 13:56
 7/7 A kérdező kommentje:

Ui.: ismerősöm ajánlotta ezt az E-bay- es 70-80 ezer ft- os új , igazából ilyen Quadokra meg ATVk re méretezett mini turbót. Max 100 Le re alkalmasak. De úgy érzem kissé gagyik, habár?!

[link]

2016. aug. 14. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!