Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 1.4 TSI (6...

Skoda Octavia 1.4 TSI (6 sebesség) vagy 1.5 Diesel (5seb)?

Figyelt kérdés

Melyik lenne ideálisabb autópályára hosszabb távon? (figyelembe véve a fogyasztást, teljesítményt)

Új fajta octavia mindkettő



2016. aug. 16. 07:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. aug. 19. 22:38
 12/19 anonim ***** válasza:
46%
Jártam sokat 2-es (előző szériás) 1.4TSI Octaviával, és most is az van (a mostani 3-as), és őszintén szólva nem értem miért kellene helyette dízel.. ha nem sietek 5, ha nagyon sietek 6 literrel elmegy pályán, nincs benne kettős tömegű lendkerék, részecskeszűrő, nagynyomású ezmegaz, nem kell vezérműszíjat cserélni... a turbó miatt oda kelll figyelni az olajcserére meg arra, hogy nagy hajtás után ne állítsd le hirtelen, de kb. ennyi
2016. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
tivadar: Pályán semmi baja nem lesz a kettőstömegűnek se a részecskeszűrőnek, úgyhogy ezzel nem tudsz érvelni, ráadásul a fogyasztás nem 6 liter (lol), mint a benzinessel, hanem csak 5. Erre persze lehetne legyinteni, de sok kicsi, sokra megy. Azonkívül egy dízelt könnyebben eladsz. Mondom ezt úgy hogy nekem benzinesem van és nem is vágyom dízelre, mert egyszerűen nekem felesleges, nem az autópályán élek, viszont sokat megyek városban.
2016. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%
Értem. Tehát Neked a sok km-es dízel a könnyen eladható autó, amiben minden "drága" alkatrész még eredeti. Hát, sok szerencsét hozzá.
2016. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Pusisz válasza:

Benzines autóim voltam mindig. 1,5 éve úgy alakult, hogy 120km-re el kell gurulni melózni havi 8-10 alkalommal, pályán.

Megkérdeztem az összes szerelő ismerőst, mit kellene venni..? A válaszuk 85%-ban azonos volt. Dieselt, nagy motorral. Octavia? (nekem ez tetszett 2-es, facelift) A válasz: Azzal nagyon nem nyúlhatsz mellé.

1 éve hajtom, megkapja amit kell, semmi gondja. 145000-el vettem, 1 év után 182000km van benne.

Sok sikert.

2016. aug. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Beszereztem egy 1.6 dízelt, 3900 km-es volt a hétvégén tettem bele 1300km-t, autópályán 145km/h tempomattal, a mérő szerint 4,6l/100km volt a fogyasztása, és a benzinkút is ezt igazolta nagyjából (4,73l/100km).

Elég jól megy, nem versenyautó, de lehet vele dinamikusan közlekedni, kényelmes is hosszú távon, szóval nekem eddig nagyon bejött.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek a segítséget, ment a zöld!:)

2016. aug. 21. 22:53
 17/19 anonim ***** válasza:
Dízelből 1.9 alatt játékautó van csak, az 1.4es turbo benzin pedig harapós ;)
2016. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, viszont a te esetedben én is az 1.5öt TDIt ajánlom, bár én az 1.9-2.0t ajánlanám inkább.
2016. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ma már egy diesel Octaviának semmi létjogosultsága nincs egy tsi-vel szemben.Amennyivel kevesebb gázolajat fogyaszt annyival drágább is a kutaknál illetve alapból talán drágábban fogsz hozzájutni egy diesel motoroshoz.Egyszerűen nem éri meg.Ráadásul egy 1.4 tsi-t össze sem lehet hasonlítani az 1.6 tdi-vel, ha a menetdinamikájáról van szó, talán csak az 1.2-es tsi-vel...
2017. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!