Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csak 70 a végsebesség?

DomiGun kérdése:

Miért csak 70 a végsebesség?

Figyelt kérdés

Szóval van egy Keeway X-ray 50 motorom.

Új 80-as henger (kb.1500km es) power szelepes mégis csak 65-70 a végsebesség mi lehet a gond?



2016. aug. 16. 22:42
1 2
 1/16 Johnny Bravo ***** válasza:
62%

Egy 50-es motortol megis mekkora végsebességet vársz?

Egyébként meg nem attol fog gyorsabban menni hogy nagyobb hengerszettet rajsz rá!Attól valamennyivel erősebb lesz,es majd akkor lehet elkezdeni jatszani a kihajtási áttételekkel!

2016. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hat, gyári hengerrel 80-90 a vége, most 80-as henger szettel 110 körül kéne legyen a vége mondjuk 13-as fogaskerekem van elől es 55-ös hátul
2016. aug. 17. 09:51
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
talán fogyj le..
2016. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
XD 70kg vagyok de kössz.....a sokat segítő válaszodat nagyra értékelem a hozzáértésed!
2016. aug. 17. 11:33
 5/16 Johnny Bravo ***** válasza:
Ezt fejtsd már ki bővebben mert nagyon kivancsi lennek hogy egy 80-as hegngerszettől hogy tud ugyanaz a motor 20-30km/h-val gyorsabban menni!!!
2016. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 joco5582 ***** válasza:

Nem írtad, de a karbit új hengerhez be kell állítani. Ez nem triviális és anyagigényes. Mármint kell hozzá fúvókakészlet, meg mondjuk súberkészlet.

Aztán ha be van karburálva - értsd minden fordulaton szépen megy - jó a gyertyaképe és meg se főzöd a hengert, a szegény keverékkel. Akkor lenne érdemes a lánckerekekkel játszani - mert úgy tényleg nagyobb lesz a végsebesség. Ha csak a karbit ráraktad a gyári hengerről a nagyobbra - úgy jó eséllyel szegény keverékkel jár a motor és nyélgázon megragadhat.


Van itt egy másik dolog is - a power szelep. Ebben a motorban Am6-os van. Ezekben pedig nincs power szelep. A power szelepet már nem igazán alkalmazzák, mivel a tervezett rezonátor kipufogó, plusz a membrán vezérlés elegendő. Lehet viszont Power jet a karbidon - már ha nem gyári, mert azon az sincs.

Ha netalán tuning karbid van és van rajta power jet, a karburálás idejére dugózd le, úgy könnyebb lesz megtalálni az ideális főfúvóka, súbertű, sűberállás, alapjárati fúvóka kombinációját.

Remélem segítettem

2016. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó vaszolo!

Nagyon szépen koszonom a válaszodat, sejtettem hogy a karbi a hunyó. Mert az valóban nem volt a nagyobb hengerhez hangolva. Viszont en nem értek meg ennyire a szereléshez es ez elég haladó munka lenne nekem esetleg hol tudjak megcsinálni? Mármint hova vihetem?

2016. aug. 17. 12:28
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
"nagyra értékelem a hozzáértésed!" érzem én az iróniát,de ha nem tudnád a súly nagyban befolyásolja.Dagadt vagy
2016. aug. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha 70 kiló sok az mar baj.....
2016. aug. 17. 12:37
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja, es meg annyit szeretnek kérdezni utolsó előtti válaszoló, hogy ehhez a hengerhez mekkora fúvóka kell???
2016. aug. 17. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!