Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A pótkerék miben különbözik a...

A pótkerék miben különbözik a mindennapok során használt keréktől? Könnyebb? Lassabban lehet vele menni? Felni és gumiabroncs vonatkozásában is érdekelne!

Figyelt kérdés
Szóval, olvastam, hogy egy kereket kifejezetten pótkeréknek hirdettek interneten. Na most, egy sima rendes kereket (felnit és rajta lévő gumiabroncsot) is betehetek pótkeréknek, nem? Arra gondoltam, hogy amikor a nyári gumikat használom, akkor egy téli gumit egy felnin berakhatok pótkeréknek, nem? Télen meg az egyik nyári gumi lenne a pótkerék. Így megoldható? (Mert használtan vettem a kocsit és kiderült, hogy a pótkerék nem kompatibilis az autóval (lyukosztás sem megfelelő stb.) 155/70 R13-as gumik vannak a Suzukimon.
2010. ápr. 19. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan beteheted pótkeréknek a téli vagy nyári gumit.


Sok autóban "mankókerék" van pótkerék gyanánt, ennek kisebb az átmérője és jóval keskenyebb, ezekkel általában 40km/h-val lehet közlekedni, de ennél jobb megoldás az általad említett felállás.

Lehet azért hirdetik pótkerékként, mert nincs párja, vagy már öreg a gumi, vagy mert pótkerék volt egy autóban :D

De ha van külön garnitúrád felnin, akkor dobd be a nem használt kereket, aztán jó napot!

2010. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló leírt mindent :)

Annyival egészíteném ki, hogy ha télen defektet kapsz az első kerékre, akkor annyit kell variálni (ha nyári a pótkereked), hogy kicseréled az egyik hátsóra, tehát a hátsó kereked megy előre (persze ha első kerekes a kocsid) a pótkerék (nyári) meg megy hátra. De ez csak akkor szükséges ha hó van.

2010. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!