Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendezetlen papírokkal rendelk...

Rendezetlen papírokkal rendelkező autó, volt már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Vettem egy Ford Ka típusú személygépkocsit, és a papírjaival gond van.Volt egy öreg hölgy aki az unokájának ajándékozta az autót és csak adásvételit írtak,nem került az unoka nevére.Az unoka később eladta egy autókereskedésnek szintén adásvételivel.Az autókereskedésből egy nő vette meg aki szintén csak adásvételit kötött és nem iratta a nevére.A nőtől pedig én vettem meg.Gyakorlatilag mindenhol csak adásvételit kötöttek.Volt már valaki ilyen helyzetbe,vagy van valakinek ötlete hogy hogy kerülhetne a nevemre az autó?

2016. aug. 17. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Az autó csakis úgy kerülhet a nevedre, ha a TELJES adás-vételi láncot le tudod adni az okmányirodába. Tehát az öreg nénitől a saját adásvételidig mindent.


Ha egy is hiányzik akkor NEM fogják a nevedre írni.

2016. aug. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat.Megpróbálom összeszedni az összes adásvételit,de közben az autókereskedés megszűnt.Ebben az esetben mit tudok tenni?
2016. aug. 17. 10:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Rohadjon el az összes ilyen trükköző.

Egyébként ezt nem teljesen értem. Ki fizette a biztosítást? Az öreg nénihez mindig elmentek az aktuális csekkekért, vagy mi?

Lehet egyszerűbb lenne a nénivel (vagy aki a forgalmiban a tulaj) írni egy kamu adás-vételit és azzal bemenni az Okmányirodába, és átíratni.

2016. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kamut úgy értettem, hogy ugyan beleírtok valamilyen vételárat, de természetesen egy fillért nem adsz a néninek. A szerződést magát rendesen töltsétek ki.
2016. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen,de a néni már írt egy adásvételi szerződést az unokájával amit már leadtak az okmányirodában.Gondolom a néni nem írhat mégegyszer egy adásvételit ugyanarra az autóra, vagy rosszul tudom?
2016. aug. 17. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha leadták az okmányirodában, akkor az bizony át van írva, mert ha nem, akkor már réges régen kényszerkivonták volna a forgalomból. Az a lényeg, hogy a legutóbbi, forgalmiben szereplő tualjdonossal köss egy adás-vételi szerződést.
2016. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kivan vonva ideiglenesen a forgalomból és az erdeti tulaj már írt egy adásvételi szerződést
2016. aug. 17. 13:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Jesszus! Tehát a néni leadta a szerződést az Okmányirodába, csak az unoka nem - innentől tök illegális minden. Csak azt nem értem, hogy ezt miért nem azelőtt kérdezted meg, hogy megvetted a kocsit? Meg miért vettél meg ilyen problémás szart?!


Feladat:

Először is fedezetlenségi díjat befizetni. Biztos, hogy van rajta, és nem is lesz kevés.

Utána először fogja magát az unoka, és a nevére íratja. Ahogyan kell, köt rá biztosítást, készíttet új törzskönyvet, forgalmit, stb.

Ezután pedig te kötsz az unokával egy adás-vételi szerződést, amivel aztán te írathatod át.

2016. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem onnantól érthetetlen a történet, ahol képbe jön az autókereskedő is. Mert egymás között még csak elmegy egy darabig, hogy nincs átíratva, de a kereskedőnek elemi érdeke, hogy legális vasat adjon el.
2016. aug. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 veterán vas ***** válasza:

Esti mese, kora délután:

Egyszer volt, hol nem volt egy ország, ahol senki sem ismerte a törvényt, de mindenki sorban adta-vette a szegény kis hányattatott sorsú FordocsKát..

Egyszer egy szegény pásztorlegényhez került, aki úgy gondolta, márpedig Ő rendet tesz ebben a kesze-kusza ügyben.


Na ez így egy rohadt unalmas és hosszú mese lenne, ezért mondom egyből a végét:

A király mindenkit börtönbe záratott, és a Fordot elkobozta és bezúzatta.

Itt a vége fuss el véle.

2016. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!