Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szivargyújtóról hogyan lehetne...

Szivargyújtóról hogyan lehetne autórádiót működtetni?

Figyelt kérdés

Minden délelőtt egy puritán Volkswagen Caddy-t hajtok. Ami céges, kihagyták belőle a rádiót....

Nekem fontos lenne, hogy valami normálisnak mondható minőségben szólaljon meg a muzsika, jelenleg egy 240 voltos átalakítóval oldom meg, meg egy Tescos 2.1-el.....

Van egy régi autórádióm, meg szivargyújtó csatlakozóm, meg hangfalam is...

Azért szeretném szivargyújtósra mert ezek a kocsik elég gyakran adják meg magukat, 1,5 hónapja dolgozok itt, ez már a második caddy-m, az előzőben széthullott a váltó....

Ezért lenne fontos hogy hamar kikapható legyen a kocsiból, ha megint költözés van........

Bevezetékelve semmi nincs, csak egy nagy műanyag lyuk tátong a rádió helyén...

A hangfalat meg egyszerűen csak betenném a csomagtérbe..elfér

Szívesen fogadnám az ötleteket, hogyan lehetne megvalósítani..mert ha jól tudom több forrásból juttatják el a 12 voltot a rádiónak, pl. világítás, vagy hogy gyújtásra(is) indul...


2016. aug. 17. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a fapados Caddy-kban is volt gyárilag rádió kiépítés.

A rádiót és két hangfalat kb. 10 perc kiszedni ha költözni kell másik autóba.


Szerintem.


A szivargyújtóról is múködik a rádió, csak kösd össze a piros és sárga vezetékeket, de nem fog gyújtásra ki-be kapcsolni. Ha meg kihúzod, akkor elfelejt mindent. Ha csak ledobod a padlóra és bedugod a szivargyújtóba, akkor könnyebben lopják el.

2016. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ki van építve benne minden. rádiót btolod a helyére amit egy műanyag lap takar. hangszórót a helyére és csókolom
2016. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van egy egyszerűbb módja is. Zsebrádió.
2016. aug. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, van egyszerűbb módja, de a zsebrádió mióta nyújt élvezhető hangzást? Akkor már jobb a mostani megoldásom...

Műanyag takarja igen, de bevezetékelve nincs semmi:D jó is lenne ha be lenne.....jelenleg én tárolónak használom a rádióhelyet

Úgy döntöttem befektetek egy kicsit....

[link]

kb. 4400ft...Már csak egy szivargyújtó kell, olyan véggel ami belepasszol az erősítőbe..:D

Meg talán egy biztosíték, vagy hogy van működik? van külön biztosíték csak a szivargyújtónak? Mert akkor azt ellehetne hagyni.....

2016. aug. 18. 17:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezek Német postakocsik voltak..., ezekből volt merszük kihagyni minden ilyesmit hogy rádió bekötés...sajnos
2016. aug. 18. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem jobb a megoldásod, jó lenne ha nem lenne macera. Kicsit túlbonyolítod. :)


Veszel egy zsebrádiót, rákötsz egy kishangszórószettet, Elhelyezed ízlésesen elől és kész. Fél perc alatt kitudod szedni az egészet. De te tudod, csak gondoltam tanácsot adok, én így tennék. Persze nem egy hulladék zsebrádióra gondoltam, valami normálisabbra.


De ha nálad a mélyláda ajó hangzás akkor bocs, nem szóltam XD :P

2016. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!