Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ál le autóm alapjáraton?...

Miért ál le autóm alapjáraton? Ford fiesta 1.3 16v

Figyelt kérdés

Van egy 1.3 16v ford fiestám,beindítom üresbe hagyom jár a motor majd 10 másodperc után puffog kicsit és leál...probáltam ugy csinálni hogy beindittam majd mikor lefele fulladt kicsi gázt nyomtam még jobban fullad lefele


de ha beinditom és egyböl gázt adok megy normálisan elindul. pár nappal ezelőtt az alapjárat elkezdett ingadozni puffogni.ezek elött sokat ált az autóm(6 hónapot) elvittem szerelőnél azt mondta tankoljak turbo+95-ös benzint huzassam meg vele kicsitt..meg is huzattam,az alapjárat kicsit javult, de hangosabb lett a motor és alapjáratnál ahogyan irtam leál. mi lehet az oka ennek??? ha valaki volt már igy vagy tudja mi lehet a baja jó lenne ha megirná mert fontos lenne :/



2016. aug. 20. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet sok minden. Még a zetec 16V motor azt csinálta, hogy volt benne egy elektromos alapjáratszabályzó, az ment tönkre, és hol felment az alajárat, hol meg lefulladt.
2016. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát remélem valami kicsi gond van vele... vagy a motornak lehet valami baja??! ahoz képes hogy 1.3-as elég jól pörög!
2016. aug. 20. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túldúsítja a keveréket alapjáratkörül.
2016. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
AZ alapjárati motor akad.Ki kell tisztítani.Oxidálódott a tengelye.Vedd le és fújd tele WD 40-el,járasd meg és tedd vissza.
2016. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) és a wd 40 böl melyike? mert rákerestem neten de több fajtát ad be
2016. aug. 20. 19:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Sima WD-40. Egyfajta van, bárhol kapsz, pl. Tesco.
2016. aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
aha értem. és pontosabban mit csináljak, vegyem ki az alapjárati motort majd fujjak bele tisztitsam ki alaposan és rakjam vissza???
2016. aug. 21. 11:47
 8/8 A kérdező kommentje:
már 1-be is csinálja ha gázt adok.. ez is attol lehet??
2016. aug. 21. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!