Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Barkas motor csere, lehetséges...

Barkas motor csere, lehetséges itthon? És ha igen hogy célszerübb, és milyen motort ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szép autonak találom, napi és hosszutávu utakra használnám, ilyen "magyar prolivagyok hippibusznak." Épp ezért kicsit kicsinálna a hangja és az üzemanyag igénye. Érvényes vagy lejárt okmányokkal egyszerübb a müvelet és milyen motort tudnátok beleajánlani?

2016. aug. 22. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen érvényes okmányok kellenek hozzá, ha legálisan szeretnéd. A cikk alján van róla szó: [link]


Amit tudnod kell, röviden és tömören: készülj fel rá, hogy annyiba (vagy még többe is) fog kerülni a "papírmunka", mint amennyit maga az autód ér.

2016. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem érdemes variálni...az eredeti motort újítsd fel, és te leszel az utak királya...
2016. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
ha farmotoros, akkor egy T3ból vmi szívódízelt.
2016. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
[link] A vége felé vannak azok ami az anyagiakra és a bürokráciára vonatkozik.Itt az is mindegy ,hogy az okmányok érvényesek,vagy lejárt,mert szemlére kell vinni,és ott alaposabban átnézik mint műszakin.Úgy tudom,hogy beépítendő motor típusát és gyártmányát is tudni kell az engedély kéréshez.A gyári motorja 50 vagy 55 lovas ,ne tudom biztosra,de 2 ütemű ,ha erősebb motort teszel bele, kell hivatalos mérnöki terv is,hogy mit kell átépíteni még,de hivatkozhatsz a környezet barát 4 ütemű motorra,és a környezet védelmi besorolására.Ez minél magasabb annál jobb a költségek szempontjából. Olvasd és gondold át alaposan ezt az egészet és utána vágjál bele.Régen ez jóval egyszerűbben ment.A haverom egy LADA 2107-be tetette a VW valamelyik szívó dízeljét és ezt le is okézták semmi perc alatt, és ezzel TAXI-zott.Ez a múlt,és itt a jelen.Én nem egy sima szívó dízelt tennék bele,de dízelt,de itt a motor ,a beépítés és a hozzá tartozó elektronika és rendszere kiépítése,a hippis fényezés ára is.Ez ott lehet 1 milla felett is.A BARKAS meg nem éri ennek huszadát sem.Ezt én a helyedben átgondolnám alaposan.Ha ennek ellenére belevágsz, az 3 dolog valamelyike lehet.1:Kevesebb van neked egy kerékkel.2: Több van egyel.3:Valamelyik a 2 közül,és még a Lottón is nyertél.
2016. aug. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Johnny Bravo ***** válasza:
0%
A barkasba te hivatalosan,normalisan lepapirozva soha az életben nem fogsz tudni másik motort belelógatni!Igyhogy jobb ha megszokod a 2 utem semmi massal ossze nem tevesztheto hangjat,meg a fogyasztast!
2016. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy 15 éve volt Miskolcon egy Barkas, amibe Dacia motort tettek. A Domus-nak volt az egyik kiszállítója. Egész jól üzemelt. Az volt a jó ebben a típusban, hogy hatalmas hely állt rendelkezésre a motortakaró lemez alatt. Egy váltó közbetéttel szinte bármit be lehetett építeni.

Na de azóta elfogytak a Barkasok, és a jelenlegi szabályok sem engedik az ilyen jellegű átalakításokat. :(

2016. aug. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
5-6. Még a négyesben a linket sem olvastátok,vagy nem tudtok olvasni?Ki írt helyettetek?
2016. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Johnny Bravo ***** válasza:
0%
7-es itt az egyetlen aki nem tid olvasni,vagy nem tudja az olvasott szöveget értelmezni az te vagy!Es akkor meg te akarod itt megmondani a frankót...
2016. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó az a 2T motor benne. Nekem is volt Barkasom, szerettem, voltunk is vele nyaralni, jó volt meg minden, de a majdnem 1000 liter benzin, amit bevert, na az kicsit fájt.
2017. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#4!

Érvelésed logikátlan.

Belinkeltél egy olyan irományt, ami a régmúlt idők sufnituningját idézi, annak össze csóróságával, igénytelenségével, és szakmai analfabétizmusával.

A cikket 13 évvel ezelőtt írták, azóta sok minden megváltozott. :/

2017. márc. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!