Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simon S51-be Milyen típusú...

Simon S51-be Milyen típusú motorolajat ajánlotok?

Figyelt kérdés
1983-as a gép,most lett a blokk teljesen felújítva,sok oldalt végig böngésztem és úgy olvastam a Repsol elég jó,azon belül melyik fajta?

2016. aug. 23. 16:40
1 2
 1/13 gomadrid válasza:
21%
Arol 2t,ha még gyártják egyáltalán.
2016. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen,most az van benne,de valahogy nem az igazi,nem is nagyon olvasok jókat róla,előtte haver aki csinálta Repsolt rakott bele,csak már ő se tudja melyik fajta volt,azzal nagyon szépen ment.
2016. aug. 23. 16:49
 3/13 anonim ***** válasza:

Az Arol fos olaj, nem ég el, csak lerakódik, meg sztem a minősége se vmi jó.

Repsol scooter megfelelő , vagy ha olcsóbbat akarsz a Mol Dinamic.

2016. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az ár a legkevesebb,gondosan fel lett újítva a kicsike,rá szánom amit rá kell,köszönöm a választ! :)
2016. aug. 23. 17:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

OMV, Castrol


Egy deka lerakódás nem volt ezek után a dugómon.


Agip, Arol, meg a hasonló olcsó olajok szarok, 1 flakon után olyan vastag korom volt a dugómon, hogy szét kellett szednem a motort, és lekefélni a dugó tetejét, meg a gyertyát kicserélni, mert egyszerűen állandóan beköpte és szarulé ment a moci.

2016. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
AZ 1-es szerinti 2T olaj olyan,mintha a mai turbó nélküli autókba,vagy a Ladákba MDC 4T motor olajat töltenél.Ez egy 70-80-as évekbeli ásványi motor olaja.A mai 2T szintetikus olajok sokkal korszerűbb technológiával készülnek ,mint a régi ásványiak.A nagy fordulatú motorok kenését is jobban ellátják,és magasabb hőérségleten is tuják biztosítani a megfelelő kenést.Ez nem mondható el az arol 2T-ről.Ami jó a nagy fordulatúakhoz, az még jobb az alacsonyabb fordulatúhoz is,de fordítva ez nem igaz. Az ásványi ezt nem tudja.A jobb szinetikusak olyan 3 000 körül kaphatóak.Ezekkel normál használat mellett, sokkal tovább jó állapotú marad a motor.Ez 100 km-re 150-170 FT plusz az ásványival szemben.Az égés is tisztább,ez által tisztább marad az égéstér és a gyertya sem koszolódik el a helyes keverési arány mellett.Az is jó szintetikusban amit olvastál.
2016. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
esetleg ha valakit érdekel méga téma,találtam egy jó oldalt: [link]
2016. aug. 23. 20:58
 8/13 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy szintetikus, vagy fél szintetikus olaj legyen legalább. A márka nem feltétlenül garancia, a Castrol is gyárt olyan ásványi olajat, mint az Arol 2T.
2016. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Telesen fölösleges méregdrága fullsynt olajat tenni a Simsonba.Mikor ezek a gépek készültek kizárólag Arol 2T lehetett kapni,így még ha akartad sem tudtad mással üzemeltetni.Érdekes,így is elmentek 20-30 évet nagygenerál nélkül...Amit ajánlok a magyar fejlesztésű Spuri adalék.Én ezt használtam ETZ-be és Simsonba is.Bővebben: [link]
2016. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

20-30 évet? Én még akkor jártam simsonnal, amikor még volt keverék benzin, de párszor meghajtottam, aztán nem akart menni, meg folyton kormólt, indítási baja volt, nem akart beindulni, szóval jó ha 2-3 évig ment, nem 10-20 évet.

Faterom simsonnal jár, arolra esküszik, de durván füstöl a mocija és nagyon lerakódik, de nem baj, akkor se érti meg hogy egy szar olaj :D

2016. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!