Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyivel könnyebb...

Tényleg ennyivel könnyebb automata váltós autót vezetni?

Figyelt kérdés
Unokatesóm kint él Amerikába. Itthon megtanult vezetni manuàlison, de nem nagyon vezetett. Mióta kint él a férje vett neki autót automata, és ő tanitotta meg vezetni. Merthogy ott úgy megy saját kocsin vizsgázott.Azt mondja, hogy ott könnyebb vezetni, és automatàt is sokkal kényelmesebb. Akkor itt minek elterjedtebb a manuális váltó, és az oktatónál súlyos pénzek fizetése?
2016. aug. 25. 14:02
1 2 3
 1/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Az autó mozgatása könnyebb automatával, ez igaz. De a szabályok attól még szabályok, azok nem változnak a váltóval együtt. A manuális váltó használatába elég hamar bele lehet jönni, a többi része sokkal nehezebb a vezetésnek.
2016. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De a csaj itthon nem volt egy profi sofőr, hiába rakta le a jogsit. Ott meg a férje megtanította.Azért nem kis különbség.
2016. aug. 25. 14:09
 3/27 anonim ***** válasza:
79%
Biztos kényelmesebb, de a manuálisban sincs semmi nehézség. Én is lány vagyok. 4-5 óra alatt simán belejöttem.
2016. aug. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Mert azóta ő is fejlődött.

Nekem sem ment jól a vezetés órákon. Jogosítvány megszerzése után is úgy éreztem, hogy tök béna vagyok.

Aztán mivel minden nap vezetek, így belejöttem idővel. Most sem gondolom magam profinak, de ahhoz képest, hogy milyen voltam már ég és föld a különbség.

Amerikában az is segít, hogy általában szélesek az utak, nagyok a parkolóhelyek.

Automatát kényelmes vezetni. Aki azon tanult, az nem tud automatikusan manuális váltósat vezetni. De aki manuálison tanult, annak megy az automata is. Szóval először érdemes manuálison megtanulni. Persze ha valaki Amerikában él, akkor más a helyzet, ott tényleg szinte mindegyik autó automata.

2016. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%

egyértelműen könnyebb autpomatát vezetni.

Nem kell semmit se csinálni van 2 pedál a gáz meg a fék ennyi.

Nem kell kuplungolni, visszaváltani semmit se, persze hogy könnyebb

2016. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
De akkor itt miért manuális minden autó? Ismerős sok órát vett már, annyira nehezen jött bele. Azért elég drága dolog egy jogsi.
2016. aug. 25. 14:26
 7/27 anonim ***** válasza:
23%
A kézi váltó egy idejétmúlt dolog csak az európaiak egy része, meg néhány elmaradott ország ragaszkodik hozzá. Lassan önvezető kocsikat hoznak ki ,de közben teljesen visszás módon rugózik mindenki a kuplungon meg rángatja a sebváltókart napi ezerszer. Minek? Egy előnye van a kézinek: az anyagiak. Kevésbé romlik el, és ha elromlik sokkal olcsóbb javítani. Esetleg extrém sportkocsikon van helye még. Lassan ki is fog halni szerintem.
2016. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

5: De aki már tud vezetni manuálisat, annak nem könnyebb, hiszen neki a váltás semmilyen nehézséget nem okoz. Így az automata csak kényelmesebb.

Annak lehet könnyebb, aki még nem tanult meg manuálisat vezetni.

2016. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ha automatán könnyebb vezetni tanulni, miért nem az az elterjedtebb? Nem mindegy hogy a kötelező oktatás alatt megtanul vezetni vagy jóval több pluszórát vesz.
2016. aug. 25. 14:31
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

9: Ha akarsz tanulhatsz automatán! Itthon is! Senki sem tiltja! És vehetsz magadnak automata autót is. Ezt sem tiltja meg senki.

Ha automatán tanulsz, akkor be lesz jegyezve a jogosítványodba. Tehát csak azt vezethetsz majd. De ha te egyébként is automata autót akarsz, akkor választhatod ezt a megoldást.

2016. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!