Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20 éves vagyok meg van a C;E...

20 éves vagyok meg van a C;E kategóriás jogosítványom. Lehet vele menni külföldre dolgozni vagy meg kell várni hogy 21 éves legyek? Persze van gki és páv2 vizsgám is.

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem piszkálódásból kérdem, de ezt hogy oldottad meg, mikor 21 éves korod előtt nem lehet C+E kategóriád? Nemrég hozták be ezt a szabály, hogy ha már van C akkor 21 éves korodig nem lehet C+E. Komolyan kérdezem. :D
2016. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
C, B+E jogsid van gondolom.
2016. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21 éves korod előtt hogyan szerezted meg nyergesre? Én is azért kezdtem most nyáron mert eddig nem voltam elég idős. Ez gyenge hazugság volt.
2016. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Aki nem tudná, március környékén változott a szabályozás: C kategóriát 18 éves kortól meg lehet szerezni, az E kategóriához pedig csak a meglévő
2016. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat, folytatás: tehát az E-hez csak a meglévő C kategória és minimum 2 éves B a feltétel.

A kérdésre a válasz: 21 éves korodig csak belföldön vezethetsz C illetve E kategóriával.

2016. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Aki nem tudnád, a pótkocsira akkor is a 21 év a határ ha teherautóhoz akarod kötni, egyedül B mellé mehet 18 évesen.
2016. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó:

E kategória feltétele:

- 17,5 éves életkor,

- 2-es csoportú egészségügyi alkalmasság,

- alapfokú iskolai végzettség,

- "C" kategóriára érvényes nem kezdő vezetői engedély.

- "21 éves korig kizárólag Magyarország területén jogosít vezetésre."


Tehát belföldön itt sincs már 21 éves korhatár, csak a nem kezdő vezetői engedély (min. 2 éves AM vagy B) a lényeg.

2016. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az az E személyautóra vonatkozik nem érted meg? 18 évesen leteheted teherautóra de kamiont csak 21 évesen vezethetsz. Egyenlőre csak a B kategóriára érvényes papírja van. Jelenleg is csinálom az oktatást szóval jó lenne ha nem okoskodnál ennyit, sajnos pont emiatt a buta szabályzat miatt nem vezethetek egyenlőre kamiont.
2016. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Érdekesnek találom, ugyanis én is idén kezdtem el a kamionos jogsit, de most a C kategóriánál megálltam egyelőre. Ettől függetlenül semmilyen akadálya nem lett volna hogy kezdjem az E-t és le is vizsgázzak, pedig én sem vagyok még 21. De mindegy, majd valaki megmondja a tutit.
2016. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát én most hétvégén leszek 21 és csinálom a C-t lehetőleg télen az E-t és eddig csak személyautóra adtak volna E-t mert papíron 18 évesen zeherautót vezethetsz de kamiont csak 21 évesen amihez ugye kell E. Busszal is ez a baj, hogy 21-ig nem és még kell hozzá a B és C.
2016. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!