Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dongó bicikli és elektromos...

Dongó bicikli és elektromos bicikli melyik lenne alkalmas a leírás alapján?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni mint élettartalomra mint teherbírásra melyiket javasoljátok?

Következők:

- napi szinten lenne használva falun belül és kívül

- Nekem van biciklihez utánfutóm ( ami fel van szerelve irányjelzővel, féklámpával, helyzetjelzővel ) és ha szomszédos faluba / városba szeretnénk menni bevásárolni melyik a jobb teherhúzás szempontjából?

Apámmal pár napja ezen vitatkozok mit vegyen mert mindig azt mondja minek neki kiskocsi úgy sem fogja használni kormányra és csomagtartóra lehet pakolni stb... elektromos biciklit egekig dicséri de nem tudom vele megértetni kiskocsit mikor fogja használni ezt soha nem tudhatja emellett robbanómotoros tudom kicsit drágább a fenntartása de nincs az lemerül és tekerni kell önt bele benzint és megy tovább

------

Én ezt javasoltam neki

[link]

Jogosítvány és biztosítás nem kell rá, kiskocsit húzhat maga után ha fel van szerelve azokkal amit zárójelbe írtam

Matrica van a kiskocsin hogy MAX 25km/h

------

Elektromos bicikliben ilyesmiben gondolkodik


[link]


Válaszokat előre is köszönöm!



#464549456
2016. aug. 29. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Az általad ajánlott segédmotoros ZTECH bike-re bizony kell jogosítvány, kell biztosítás(is)

a hozzánemértéseddel súlyos rendőrségi pénzbüntetésbe, és lelki traumába sodorhatod apukádat..mielőtt bármit is ajánlasz, nézz utána alaposan.


Amit édesapád szeretne, az pont jó. A strapabíráshoz lenne néhány ötletem, de te előbb vitatkozni fogsz, hogy igenis a legjobb, amit ajánlottál neki...valamin igenis hogy nem kell jogsi...

az egy robbanómotoros kerékpár...ha tetszik, ha nem...


itt ne válaszolj, mert nincs értelme...

2016. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amúgy lövésed sincs mit jelent itt hazánkban a "dongó" biciklire szerelhető benzinmotoros alkalmatosság..


nekem volt, tudom...

2016. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ZTECH-re nem kell jogosítvány se biztosítás lehet Polymobil ,kerékpárra szerelt dongómotorok ( dörzs vagy láncmeghajtású ) stb... abban az esetben kell ha valaki műti kiszedi a fújtást és az alátétet cseréli de ennek a rendőr nem fog utána nézni

Járj légy szíves utána hogy amit a boltokban kapható dongó motorokra nem kell semmilyen jogosítvány dongó szó a megkülönböztető a SMKP-tól...

Rendőr akkor tudd büntetni a jogsi nélkülieket ha valaki ittasan vezeti, szabálytalankodik. ugyan az a KRESZ érvényes az általam írt motorbiciklire mint a hagyományos kerékpárra tudtommal hagyományosokra sem kell jogsi

2016. aug. 29. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:

jééézusom..fogalmad sincs az érvényes szabályokról..


itt a praktikerben is árultak úgy ilyen bringákat, hogy nem kell jogsi hozzá...ezt sok nyugdíjas beszpota...aztán árulták féláron, mert bukta lett a történet...azóta nem is árulnak ilyent.


az eladók felesküdtek mindenre, hogy nem kell jogsi...a paragrafusról fogalmuk sem volt, de ha a főnök mondta, akkor az úgy van...hát nem úgy van..


amúgy nem érdekel az egész, csak a dongó kiírásra lettem figyelmes...ez a levédett név, senki nem használhatja...eredetileg a bicikli aljára lehetett erősíteni, és dörzshajtással próbáta lendületben tartani a versenyzőt...38 ccm volt, és vasdugattyús, öntöttvas hengerben...aztán a kínaiak átvették, ők is gyártották, de belebuktak.

aztán a franciák gyártottak ilyen dözshajtású segédmotort, de már az új világgal nem bírta a versenyt.


még annyit, aztán törlöm a kérdést, hogy a bezinmotoros segédmotoros kerékpárra mindig is kellett, és kelleni is fog jogsi...akárhány wattos a leadott..

ezért van az, hogy a mostani ügyesek az igazi, színtiszta elektromos bringákat tuningolják...csak ne látszódjon, mert a zsaruk is haladnak a korral.


olyan országban élünk, ahol lehet ittasan kerékpározni...én meg itt osztom az észt tök fölöslegesen.



bocsánat, én megszűntem.

2016. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire ismered Kecskemétet és ott az autósiskolát híres elismert iskoláról van szó és ott is mondták rákérdeztem ezekre semmilyen jogosítvány nem kell a biztosítás nem kötelező de aki akar köt rá... Rendőr közeli barátaimat megkérdeztem mondták úgy hogy biztonság kedvéért utána is jártak és nem kell rá jogosítvány csak beakarták rá hozni de végül elvetették

jaaa és továbbra is biciklinek minősül!

Büntetés ittas vezetésért vagy szabálytalankodásért jár!

2016. aug. 29. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!