Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a3 1.9 PD TDI. Évjárata...

Audi a3 1.9 PD TDI. Évjárata 2002. A problémám a következő: kb 60km megtétele után jelzi h kevés a víz az autóban . Termosztátot mar cseréltem . A vizet néztem nincs benne olaj es az olajban sem vettem észre semmit . Mi lehet a probléma Oka?

Figyelt kérdés

2016. aug. 29. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
És tényleg kevesebb?
2016. aug. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg fogy a víz, és nincs víz az olajban ill olaj a vízbwn, akkor megeszi a vizet. Hengerfej vagy hengerfej tömítés baj. Zsebbenyúlós. Ha csak a tömítés, akko olyan 20ezer, ha a hengerfej, na az sok százezer is lehet
2016. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen tényleg kevesebb !


De ha hengerfejes lenne akkor olajos lenne a víz vagy fordítva nem?!

Egyébként a hőfok 90n áll nem megy fel akkor úgy tudom forralná a vizet .


Esetleg más ötlet ?

2016. aug. 29. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:

3

Hát ezeket nem pontosan tudod.

De akkor más: elfolyik a víz. Értem, hogy nincs alatta tócsa. Melegen, nyomás alatt és el is párolog pl. hűtőből

2016. aug. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha bemegy az égéstérbe a víz, akkor előfordul, hogy "megeszi" (én jártam így, meg egy haver is). A víz, azaz H2O magas hőmérsékleten hidrogénre és oxigénre bomlik, a hidrogén elég a motorban, az oxigén táplálja az égést, ilyen egyszerű. Nézd meg, hogy tényleg fogy-e a víz (kiegyenlítő tartályban), ha nem fogy, akkor a vízszint jeladó a szar, ez relatíve olcsó buli a többihez képest.

Havernál az alábbi módon vettük észre régen, hogy megeszi:

kevés volt a víz az autóban reggel, talált a garázsban egy üveget, színtelen folyadékkal, azt hitte desztillált víz van benne, a marha nem szagolta meg, beleöntötte az autóba, utána érezte, hogy ez bizony házi pálinka volt. Elindult, és amellett, hogy fogyott a víz, a kipufogó ontotta magából a cefre szagot. Lebukott az autó, hogy piás, ennyi :)

2016. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!