Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4 HDI dízel 3500-as fordulat...

1.4 HDI dízel 3500-as fordulaton füstöl, kormol az rossz, vagy csak most "kormolódott ki"?

Figyelt kérdés

Normál üzemben szoktam használni, csak ma hármasban jobban meghajtottam országúton, felment kb. 3500-ra, és már füstölt egyet, váltás után elmaradt.

Egyébként normálisan megy a gép, húz, és nem füstöl, most először láttam.

Nem szoktam csak max. 2500-ig pörgetni egyébként.



2016. aug. 29. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Néha nem árt egy kis kiégetés neki. Majd elmúlik ez a kormolás ha jó az autó.
2016. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Nem szoktam csak max. 2500-ig pörgetni egyébként."


Ez a baj.

2016. aug. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van! Néha nem árt autópályán is meghajtani a dízelt. 3000-3500-as fordulattól semmi baja nem lesz. Gondolom ez is valahol 5000 körül tilt.

Ha még részecskeszűrő nélküli, akkor gyorsításkor teljesen normális egy minimális, akár látható füst.

2016. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vidéken lakok, azért nem fogok autópályamatricát venni hogy kihajtsam a kormot a motorból :)

Máshol meg ugyan lehet - ezeken a jó utakon - haladni autópálya tempóval, amíg ki nem jön elém egy traktor vagy amíg egy rendőr le nem kapcsol...

Szerintem nincs semmi baja egyébként, turbóval húz, és egyébként nem füstöl.

Nem tudom igazából hogy részecskeszűrős-e, 2006-os évjáratú Citroen C3 (2. verziós).

2016. aug. 29. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Az autópályát csak példának írtam. Nem feltétlenül a nagy sebesség a lényeg. Akkor menj 90km/h-val, de ne válts fel 3.-ból. A lényeg hogy 3000 körül vagy inkább fölötte legyen a fordulat és autózz így legalább 10 percig! Ennyitől a lerakódott kormot ki kell hogy égesse!
2016. aug. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jó csak tényleg mindenki az autópályát mondja :)

Amit mondasz, közúton 10 perc úgy jobban meg tudom lépni, max. néznek rám mi bajom van ha hallja a motorhangot a többi autós.

2016. aug. 30. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Ó, ne aggódj! Én 70km/h-val haladtam 2.-ban, mikor műszaki előtt ki akartam kormolni a rendszert. :D
2016. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!