Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autónak hány másodperc...

Egy autónak hány másodperc alatt kell 50 km/h sebességre gyorsulnia ahhoz hogy jól gyorsuló kocsinak lehessen nevezni?

Figyelt kérdés
Kinek mi az elvárása manuális és automata sebességváltós kocsiknál?
2016. aug. 29. 18:25
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Nekem első kocsim 2002-ben egy 98-as 1. generációs 206 PUG volt ,1.4 -es 75 lóerős.

Nem volt erőgép ,de annyira kis kompakt ,de még is jó kocsi volt,olyan volt ,mint az egyszeri asszony : lehet más asszonynak nagyobb feneke volt,de még is imádtad.

5 éve van 2000es RC-m,200 nm nyomaték igen,1-be megpadlózni nem tudom már ha 20-30-on van se,mert érzem,hogy itt elkapar ,igaz ott már csak pillanat erejéig (30e ft/db áras gumi ,drágábbat nem veszek),2-esben sem tudom pl: kanyarban megpadlózni.

Lehet csak 200nm a max nyomaték,de a 220 cdi ,azért más valljuk be,dízelmotor,persze hogy nyomatékos alapból ,ha nyomatékra mentem volna akkor egy 270-es clk mercit vettem volna kb...

2016. aug. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

Mégegyszer és utoljára mondom


A legtöbb Opel Astra F valóban csak 10 másodperc alatt képes felgyorsulni 100-ra,az enyém viszont ennél jóval gyorsabb.Elvileg ennek nem szabadna hogy így legyen ezért akartam megtudni itt hogy mégis mi a fenét csináltak ezzel a kocsival hogy ilyen gyors lett?


Azt se győzöm hangsúlyozni hogy ott van még ugye a kick-down kapcsoló.A legtöbb Opel Astra F-ben NINCS kick down kapcsoló és e nélkül LEHETETLEN 100-ra gyorsulni 6 másodperc alatt Opel Astrával


De úgy látszik nem tudjátok mi az a kick down kapcsoló ezért felvilágosítalak benneteket.Ez a gomb a gázpedál alatt van amit lenyomva a motor teljesen kipörög és így jelentős gyorsulás érhető el.Egyszer próbáltam ki egy rövid ideig külterületen és úgy hagytam le a kocsikat így mintha bicikliseket előztem volna lefele.Természetesen ez nem arra való hogy napi szinten használjuk,elvileg vészhelyzet esetére tették bele a kocsiba ezt a funkciót

2016. aug. 30. 20:48
 43/46 anonim ***** válasza:

Tehát tiltásmegszakítás.

Aranyos,viszont jobb ha tudod ,hogy amikor nincs elektronikus tiltás a motornak akkor úgy megölöd mint a pinty a motort.

A gyári motor azért pl: 90 lóerő ,mert adott komponensekkel olyan beállításokon stabil,és megbízható és úgy éri meg ennyi.

Viszont 2 nap múlva reggel 8 kor kezdődik az NFS szezon kedves kérdező,ott is lesz kick down button :)

Az Oban csillagfutam c. rajzfilmben is van bizonyos rejtett senki sem tudta hogy van alapú boost gomb.

2016. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

HA jól értelmezem akkor azt akarod mondani.

Ha nem nyomod neki annyira, 3000-nél elvált és úgy kb 6 másodperc alatt van 100-on ha, pedig ez a kick down is játszik, akkor pedig 5 sec.

A kick down kapcsoló az arra való, ha mész 5-ösbe 100-al de lapadlózod akkor vissza fog váltani neked, modnjuk 3-asba, A Sport fokozat ami miatt kipörög teljesen.

Szóval amit írtál az hülyeség...

Inkább egy képet rakj ki a motortérről vagy egy videót a gyorsulásról. Ez miért nem megoldható?

2016. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Kérdező, nekem még az elején mezei Astráról dumáltál, meg megvoltál sértődve hogy miért kérdezem meg az autó típusát. Most meg kiderül hogy valami csoda Astráról van szó, na hagyjuk már... Amúgy kiváncsi lennék, hogy mérted le azt a gyorsulást, te számoltál magadban? Vagy nagyon csal felfelé a km/h óra?
2016. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

".A legtöbb Opel Astra F-ben NINCS kick down kapcsoló"


Szerintem az összes automatában van kickdown kapcsoló.

2016. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!