Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tölthetek 40-55Ah-s akkut...

Tölthetek 40-55Ah-s akkut 12V-os 9A-es töltővel?

Figyelt kérdés
Az akksit még nem néztem meg hány amperórás, de 40-55 körül lehet. Nem sok neki a 9A? Sajnos csak ilyen van otthon!
2016. aug. 29. 22:00
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja és honnan tudom hogy fel lett tölve az akksi?

[link]

Itt egy kép a kijelzőjéről. Annyit látok róla, hogy amennyivel kevesebbel tölti annál inkább fel van töltve?

2016. aug. 29. 22:22
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért egy multimétert köss az akkura, hogy 14,4 V fölé ne menjen a feszültség.

9A egyáltalán nem sok. Ha le van merülve az akku, a generátor sokkal nagyobb árammal tölti.

2016. aug. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezzel a töltővel lehet tölteni.Mikor 0 van ,akkor feltöltötte.A 9 -ről visszaszabályoz, magától nulláz.Közben be is fejezhetem ,mert már megelőztek a jó válasszal.
2016. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az van ráírva a doboz oldalára, hogy túltöltés elleni védelem. Meglehet ebben bízni?
2016. aug. 30. 08:59
 5/10 anonim ***** válasza:

mivel a képen csak egy műszer látszik, se típus, se semmi más, ennyiből nem lehet megmondani.


Valószínűleg a trafó áttétel van úgy méretezve, hogy valahova 14 volt környékére áll be a feszültség 1 A alatti terhelőáramnál.

2016. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Deca Mach 119 a típus! Tudsz valamit mondani róla? Ráraktam tölteni és úgytűnik hogy a 60aH-s akkut 5-6 amperral tölti, tudja érzékelni hogy hány amperórás az akku?
2016. aug. 30. 10:53
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


A leírásából ítélve ez nem érzékel a világon semmit.

A fordított polaritás elleni védelme is csak egy olvadóbetét.

Ez egy egyszerű trafós, egyenirányítós töltő, remélhetőleg jól méretezett trafóval. Annyi a szabályzás, hogy lemerült akkut annyival tölt, amennyit a vas át tud vinni és a szekunder tekercs ellenállásából következik, és ahogy nő a feszültsége az akkunak, úgy csökken a töltőáram.

A lassú töltéshez vagy egy leágazás van a szekunder tekercsen, vagy egy soros ellenállás van benne, vagy kétutasról egyutas egyenirányításra kapcsol át.

Szóval egy marketingszöveggel jól meglocsolt teljesen alap töltő. Fel fogja tölteni, és hosszabb ideig ne hagyd rajta az akkut, ennyi.

2016. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mit jelent az, hogy "ammenyit a vas át tud vinni" ? 10 ezres árkategóriában van ennél jobb töltő? Milyet tudsz ajánlani?
2016. aug. 30. 15:37
 9/10 A kérdező kommentje:
Feltöltötte amúgy, egyszer csak észrevettem, hogy az ampermérő nullát mutat. Levettem róla, rámértem és 12.65V volt az akksiban. Ezekszerint lekapcsol jó időben?
2016. aug. 30. 15:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Vas át tud vinni: a trafó vasmagja is behatárolja az átvihető energiamennyiséget, szóval a trafó vasmagja és a menetszámok vannak úgy megválasztva, hogy ne töltse túl.

Amúgy nem kapcsolt le, csak annyira lecsökkent a töltőáram, hogy a műszer már nem jelezte, simán lehet hogy 3-400 mA már meg sem mozdítja a mutatót.

2016. aug. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!