Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri-e 125ccm-es motort...

Megéri-e 125ccm-es motort vásárolni? Ha igen milyet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nemsokára 16éves leszek és szeretném letenni az A1es jogsit amivel vezethetnek 125ccmes motort csak nem tudom , hogy megéri-e.Főleg motorozásra és suliba járásra használnám.

2016. aug. 30. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó, főleg ezekre. Sok felnőtt se jár 125-ös motorral, én se.
2016. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyit vagy hajlandó áldozni a plusz teljesítményre.

Kelleni fog forgalmi, amit rendszeresen újítani kell. Lesz taljesítményadó. Magasabb lesz a biztosításod. Térfigyelő kamerákról automat megy a 30ezer, még ha jóhiszeműen nézel is be egy balra kanyarodni tilost.

Bp-en munkába járásra inkább egy 50-es robogót használok, mintsem tartsak tőle, hogy mikor kameráznak le egy záróvonalon visszafordulásért, tiltott balosért, egyeirányú utcázásért, stb. (még mielőtt mindenki nekem esne, az előbbieket akkor csinálom, ha nincs egy fia ember se a környéken).

2016. aug. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Suliba járásra(kérdés, hány km, és hol kell menni vele) elég lehet egy 50-es is.

Egy 125 már azért más. Nem csak az elindulásnál vagy jobb a kocsiknál, nem előznek meg a buszok, tudsz vinni utast.

A költségei meg alig nagyobbak:

Átírás: 50-re nem kell 125-re kb 30.000

Kötelező: 50-re 5-6000/év, 125-re nekem pl 2500/év

Teljesítényadó: 50-re 0 Ft, 125-re 1300 Ft/év

Fogyasztás: 50-re 2,5-4 liter(+ 1 liter 100-on az olajfogyi ára), 125-re 2,5-3,5

2016. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Megéri végül is, de ha belegondolsz, hogy ha vársz még 2 évet csinálhatsz A2-őt helyette.. akkor lehet érdemes kivárni és nagyobbat venni :)


Mindenesetre ha szánsz rá pénzt és sikerül jót kifogni, akkor Honda CBR 125 elég jó. Kinézetre, teljesítményre is. Fogyasztása is teljesen fizethető.

2016. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp megéri a 125, sok forgalombeli kellemetlenségtől megkíméled magad ha nem 50-est hanem 125-öst vezetsz. Plusz vihetsz utast és kimehetsz országútra, autópályára nem ajánlott, de végülis kresz szerint felmehetsz. Ezek szerintem fontos dolgok.
2016. okt. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!