Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy rsv mille a motorom, új...

Egy rsv mille a motorom, új láncszett van a paripán, pontosabban közel 1000 km-et mentem vele és 3 centi a lánc holtjátéka, de gyárilag 2,5 cm van megadva. Kell ilyenkor vacakolni, vagy jó ez így?

Figyelt kérdés

#motor #Aprilia #gumicsere #motorszerelés #láncfeszesség #láncápolás #láncbeállítás #meghajtólánc #láncállítás
2016. aug. 31. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Első körben maradhat. Azt ellenőrizd inkább, hogy a feszítés a hátsó kerék tengely mindkét oldalán egyforma.


Mit értel a lánc holtjátékán? Szerintem a feszességet.


Én így szoktam egyébként beállítani:

1. felrakom a hátsó emelőre a motort.

2. Beállítom úgy a feszességet a lengő villa végén lévő feszítő csavarokkal, hogy az alsó részen futó láncot éppen hozzátudom érinteni a lengővillához. Ezután ha már "saját lábán áll a motor" pontosan a szervizkönyv / használati útmutató szerinti feszességet adja. Így csináltam Suzukinál,Hondanál és BMWnél.

2016. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A láncfeszességet értem a holtjáték alatt, egyforma mindkét oldal, azzal nincs gond.


Vagy nyúlt a lánc mióta fent van, vagy nem jól mérem.


Megemelt hátsó keréknél vizsgálva adja a 2,5 cm-t, de oldaltámaszon 3 centi.

2016. aug. 31. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Rosszul csinálod.A lánc feszességet akkor ellenőrizd lehetőleg ha valaki ül a motoron. A letámasztott motor nem a legjobb.


Én nem hiszem, hogy nyúlt volna a lánc. Ha RK, D.I.D szettet használsz akkor ez kizárt szerintem. Ismerősömnél ment gallyra az olcsóbb noname cucc 6e Km alatt.


Meg tudod mozgatni a láncot ha a hátsókeréknél piszkálod? Ha igen, akkor az a gáz. Egyébként a lánc nyúlását megadja a szerviz manual, méghozzá megadott láncszemek távolságát kell mérni.

2016. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
D.i.d. Lanc : 525 zvmx , elég erős . Nincs lógása a láncnak, nem tudom elhúzni a hátsó lánckerékről.
2016. szept. 2. 01:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor az jó szerintem. Ha nincs semmi gyanús zörgés menet közben a lánc felől, akkor nincs miért aggódni.
2016. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!