Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli leállás elött mit csinálj...

Téli leállás elött mit csináljak az 50cc robogómmal hogy tavasszal könnyen induljon?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm!

2016. szept. 1. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha van benne akksi akkor töltsd fel 2-3 hetente.

Aztán a feltöltött akkuval a motort is beindíthatod kicsit járatni. így biztos rendben lesz.

2016. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ki szoktam venni az akkut, felvinni a lakásba és töltőre teszem szintentartás funkción (öt-hatezer forintos lidlis, aldis töltők is tudnak már ilyet). Így tavasszal is fullos az akku.

Olvastam, de még nem csináltam: kétütemű motoroknál gyertya kivesz, 2T olajjal hengert finoman beken, gyertya visszatesz.

Simsonnál jártam úgy, hogy tavasszal karbit kellett pucolni, mert a télen elpárolgott a benzin és túl sok egyéb anyag maradt utána. Mondjuk ez ellen nem tudom, hogy hogyan lehet védekezni.

2016. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aksit vedd ki. Előtte lehetőleg furikázd ki a tankból a benzint. Aztán húzd le a karburátorról a vákumos benzincsap vákumcsövét. Indítsd be a motort, és járasd ki az úszóházban lévő benzint. Mikor a motor leáll, akkor fogyott ki a benzin a karburátorból. Ezután visszadughatod a vákumcsövet a helyére. Ez az eljárás azért szükséges, mert a hosszú állás ideje alatt elöregszik a benzin, és alkotóelemeire bomlik. Ami aztán jövő tavasszal jó kis dugulásokat okoz a karburátorban.
2016. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok marhaság helyett hetente beröffented és kész.

5 éve bevált "trükk" nálam -remélem nem valami kínai fűkaszáról beszélünk

2016. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Nem, nem kínai:)) yamaha aeroxról van szó :)
2016. szept. 1. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!