Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy jawa mustang gyújtása...

Egy jawa mustang gyújtása szerintetek átalakítható dc cdi-re?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy mi történne ha a Jawa mustang megszakítós gyújtását átalakítanám úgy hogy egy 12voltos robogós DC cdi-re bekötném a trigger helyére az egyik váltóáramú tekercset és a másikat a megszakítóra.(természetesen csökkenteném az áram erejét pl a réz drót letekerésével)

Szerintetek a robogós gyújtótekercsen keresztül a gyertyán keletkezne szikra amikor a megszakító kinyílik?

Nagyjából az a kérdés hogy a tekercs váltóárama működne e úgy mint a robogón a trigger. Elméletileg a trigger is 1-2V váltóáramot generál.



2016. szept. 1. 14:23
 1/9 Johnny Bravo ***** válasza:
100%

A konkret kerdesedre nem tudom a valaszt!Viszont annyit hozzafuznek hogy nekem is volt ilyen motorom...taadasul kettő is!

Szerintem kar varialnod a gyujtassal ha csak nincs szenné tuningolva a blokk,mert a mustafa gyari gyujtasa tokeletesen megfelel minden korulmenyek kozott!Nem is szokott elallitodni,max a megszakito elkopik de ennyi!Egyszer belovod normalisan nagyon sokaig nincs vele gond!

2016. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Én csak azért kérdeztem mert át szeretném csinálni az egészet úgy hogy 2 gyújtótekercsre fullwave egyenirányítót kötnék és azzal tölteném a 12v-os akkumulátort és így már lehetne dc cdi is. Egy dc cdi-vel alapgázon is erős és stabil szikra lenne.

Annyit tudok,hogy az a trigger valamiféle pulzáló tekercs és lehet,hogy a dc cdi csak egy bizonyos frekvenciára lép működésbe. De lehet az is hogy egy egyszerű tekercstől is kisülne.Ezért kérdeztem hátha valaki kísérletezett már ilyesmivel.

2016. szept. 1. 14:57
 3/9 Johnny Bravo ***** válasza:
Hidd el a gyari cuccal is erős a szikra!Mondom en nem bantanam,de te tudod van-e kedved kiserletezni!
2016. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 joco5582 ***** válasza:

Szerintem lehetséges, de nem úgy ahogy te írod. Sokkal inkább, a főtengely végére lehetne egy tirisztoros jeladót erősíteni.

Például mint amit az MZ-k átalakításához használnak:

[link]


Ugyanígy jeladóval, plusz közdarabbal

[link]

bármilyen CDI-al stabilan működhetne

2016. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen de ahhoz az alaplaphoz is kell tirisztor vagy ilyesmi.A másik linkről pedig annyit hogy a jeladót elég nehéz lenne úgy felszerelni hogy pontos legyen a gyújtás.

Milyen közdarabra gondolsz? honnan szerezhetnék egy olyat ami jó lenne a jeladóhoz?

Valami olyan megoldást szeretnék hogy az egyik tekercs adja azt a jelet a megszakítóval időzítve.

Arra lennék kíváncsi hogy lehetséges e?

Egy netes oldalon láttam hogy valaki készített egy ilyen cdi rendszerekre egy tesztert és azzal adta a jelet a cdi-nek.

2016. szept. 1. 18:43
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezen a képen az alsó áramkörön látható hogy 555 timer IC-vel helyettesítik a triggert.

Szerintem ha összehozom ezt az áramkört akkor már meg tudom csinálni az egész tervet.

Az időzítő pedig maradhatna a megszakító.

Ha ezt az egész áramkört meglehetne csinálni úgy is hogy ne a 12voltos akku hanem pl a 6voltos tekercs táplálja akkor működne AC cdi-vel is így nem lenne szükség akkumulátorra sem.

2016. szept. 1. 22:16
 7/9 A kérdező kommentje:
2016. szept. 1. 22:16
 8/9 A kérdező kommentje:

Itt van a weboldal is.

[link]

2016. szept. 1. 22:18
 9/9 joco5582 ***** válasza:

Sajnos ilyen szinten nem értek az elektronikához.

Mégis azt mondom, hogy az első linken szereplő megoldáshoz hasonlót kellene keresned. Nem látszik jól, hogy hall jeladó van a lapon vagy más elvű. Ha hall jeladós, akkor a közdarab egy műanyag henger, valahol bele van öntve egy mágnes.

A lényeg az itt, hogy adott a főtengely végére a közdarab, ami adja a jelet, és van a panel az érzékelővel, ami egy az egyben ráköthető az eredeti rendszerre.

Egyébként nem olyan bonyolult felrakni a jeladót. Én először ragasztópisztollyal ragasztanám fel, aztán hőlégfúvóval melegen óvatosan addig állítanám míg működik. Ha ez megvan akkor ki lehet jelölni a furatpontokat.

2016. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!