Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet-e még szerencsém? Van...

Lehet-e még szerencsém? Van esélyem kitanulni a szakmát és a jók közé tartozni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok most fogok érettségizni,utána autószerelő okj-ra menni majd egyetem de az autókkal szeretnék foglalkozni( szerelni). Eddig nem volt kitől tanulnom tényleg csak az ilyen alap dolgokat tudom az autókon megcsinálni(olajcsere meg ilyen kisebb egyszerűbb munkák) viszont nagyon érdekel engem, nagyon szeretnék itt dolgozni ebben a szakmában mint autószerelő majd autószerelő mester,mikor szerelőnél van az autóm esetleg apáé és ott vagyok vele mindig érdeklődően nézem,hogy csinálják és próbálok tanulni. A kérdés: Van esélyem vagy felejtsem is el ezt?

2016. szept. 1. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez nem olimpia ,h 7 éveesen kell kezd.

Vannak 2-3 éves OKJ-s képzések,az elméleti "iskolai" képzés átlag száraz semmitnemérő anyag,jó gyakorlati helyet kell szerezni,ahova nem azért jársz ,hogy takaríts és "15-ös csillagvillást kérek" majd csak adod a szerszámot a palinak és nézed.Hanem ahol te csinálod nonstop,ahol tudsz mindent kérdezni,a "selejt" váltót szétszedni.maszekolni,bejárni néha néha mert érdekel.

Tehát nem a nagy szakszervizek feltétlen ,hanem jó maszek szervizek.

2016. szept. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2 éves okj-s oktatást néztem ahol az első évben elmélet majd kis gyakorlás második évben pedig műhelybe kihelyeznek és ott gyakorlat. Legalább is ezt hirdetik. Szerinted ez megfelelő lenne?
2016. szept. 1. 17:06
 3/12 anonim ***** válasza:

2 év,"nulláról" kezdve nem 1. év "főleg elmélet meg kis gyakorlat" ,nem...

A legjobb a régi 1 hét gyakorlat 1 hét "suli".

Mostanában átlag 2 v 3 nap gyakorlat és a többi a héten suli.

Olyanra!

2016. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen majd körbenézek még addig. Egyébként hirdetnek esti képzést is az milyen lehet?
2016. szept. 1. 17:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Az OKJ kevés lesz, olyan suli kéne ahol 4 évig ezt tanulod. De ne add fel semiképpen ha ez az álmod. Tényleg fontos dolog, hogy azt csináld majd amit szeretsz, mert úgy teljesen más lesz dolgozni menni és szerteni fogsz dolgozni. Én élek-halok a kocsikért, az enyémet is elkezdtem magamnak szerelgetni, sajnos nem vagyok autószerelő és OKJ-ra se mentem és most egy raktárba szopok...

Bármi ami az autókkal kapcsolatos szívesen csinálnám, nah m1

Ne add fel, nem késő, vlgezd el az OKJ-t addig keress valami helyet, vagy lehet a suli bitosít ahol gyakorlaton bel tudsz tanulni. A fizetés alkalmazottként ha jól tudom olyan brutto 220-240 ami nettó 150-160 között van ami elég jó.

Sok sikert

2016. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm szépen! Igazából ha kezdőként kapnék 120-at akkor is szivesen dolgoznék mert imádom. Annyit még kérdezhetek,hogy mondtad,hogy nem lesz elég az okj,mit javasolsz mellé? Kisegítőnek menjek el műhelybe vagy okj után olyan műhelybe menjek ahol még másoktól tanulhatok?
2016. szept. 1. 22:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát OKJ szerintem biztos lesz gyakorlat, meg érdemes akár ingyen is beállni egy szerelő mellé, aki modnja mit csinálj, aki tanít, mert az elmélet nem elég, ezt gyakorlatba kell tudni. Annyira nem vágom a témát, hogy most ez h van, de régen volt, hogy a középsuli választásnál autőszerelői suliba ment az ember 4 évig tanult, lett szakmája, jogsija, munkahelye...

Most kapsz egy érettségit, szakma nélkül, utána +2 OKJ hogy legyen szakmád, elvégzed, munkahelyed nincs és kap majd minimálbért az ember. Ezt nem neked írtam, csak úgy hogy mennyire szar lett a rendszer meg MO.

Szóval, igen valaki mellett tanulnod kéne, de kérdezd meg majd hogy az OKJ biztosít-e neked ilyen lehetőséget, de 90%,hogy igen.

2016. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben majd érdeklődöm és folyamatosan tanítom magam tanulás után is. Köszönöm szépen a válaszod!
2016. szept. 1. 22:45
 9/12 JohnnyBoy002 ***** válasza:

Ezt jól írják, a gyakorlat nagyon fontos.


Én 2013-ban kezdtem meg egy OKJ-s sulit, nem ebben a szakmában, sőt közelében sincs, de érdemes leírni. Már rögtön, év elején mondták, hogy örülhetünk, nyáron nem lesz gyakorlat még más osztályoknak igen, nah ez tényleg nagyon jó volt...


Tavaly volt vizsga, megkaptuk a szakmáról szóló papírt, először próbáltam neten munkát találni, sok helyen a tapasztalat hiánya miatt nem vettek fel. Bementem a helyi önkormányzathoz meg a munkaügyi központba is, küldtek volna közmunkára raktárosnak, tanfolyammal kezdve... suli közben akartam menni diákmunkára, nah ott meg a szövetkezetek elvárták volna, hogy ne járjak suliba, csak a jogviszony legyen meg, menjek mindig melózni. Na, így se tudtam tapasztalatot szerezni.


Végül mentem még tavaly szeptemberben tovább egy ehhez a szakhoz kapcsoló tanfolyamra, előadták, hogy na ezzel majd mindehova felvesznek (még a minisztériumba is), mikor meg lett a papír, kerestem munkákat, mindenhol elvárás a diploma, úgy hogy ennyit erről.


Csak olyan suliba menj ahol van szakmai gyakorlat, sőt ahol a gyakorlati helyet biztosító cég esetleg később fel vesz, meg az elméleti oktatást is komolyan veszik, mert sajnos sok OKJ-s tanfolyamon ahol csak azért vannak ott a hallgatók, hogy tudjon menni címerezni meg diák igazolvány legyen!

2016. szept. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod utolsó! Nézegetem a sulikat és akkor mindenképp olyan helyet nézek ahol gyakorlat egy külső cégnél van!
2016. szept. 6. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!