Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan/mivel tisztítjátok...

Ti hogyan/mivel tisztítjátok a kocsitokat?

Figyelt kérdés

tegnap lemostam, és cseppekben rászáradt a víz, és most rondább mint mosás előtt :D mit ajánlatok tisztításhoz?

köszönöm szépen :)



2016. szept. 2. 15:45
1 2
 1/13 JohnnyBoy002 ***** válasza:
Én nem szoktam vergődni mosással, beviszem benzinkúton gépi mosóba, 900 ft-ért lemossa, 1600 ft-ért pedig még az alját is.
2016. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
en kint szoktam hagyni az esoben. ingyenes nekem bevalt :d
2016. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mostmár van itthon egy nagy nyomású pumpám, és azzal szoktam, semmi habot, sampont ilyesmit nem teszek bele. Utána pedig, miután mindenütt jól lemostam, jól áttörölgetem egy szarvasbőr ronggyal. Így mindig csillog és tiszta. Mondjuk néha kap egy kis vaxot is.

Régebben pedig amíg nem volt nagy nyomásúm, addig hordtam egy helyre, ahol egy 1000-resért lemosták nekem, áttörölték, meg minden.

Régen kinlódtam én is eleget a kertben a slaggal. Az is egy megoldás, de soha nem olyan mint a nagynyomású. Ha mégsincs más, akkor itt is ugyanazt kell tenni: jól áttörölgetni egy jó ronggyal még mikor vizes.

2016. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Benzinkút, gőzborotva. Bővebben nem érdekel, elég, ha nem koszos és nincs rajta madárszar (az nem tesz jót a festésnek). Havonta azért legalább egyszer lecsapatom az autót.
2016. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

a kézimosóban cseppmentes mosás is van..

nos ezt otthon esővíznek nevezik. ha sáros, akkor két vödör esővíz, a rongyot nem szabad kicsavarni, és felülről lefelé..ez már leviszi...aztán egy vödör esővízben tiszta rongyot áztatsz, majd kicsavarod, és ezzel áttörlöd a kocsit, amíg szép nem lesz...a többit bízd a száradásra..tökéletes fény, cseppmentes.


a másik, ha egy langyosvízzel telt vödörbe némi autósampont csorgatsz, majd ezzel lemosod. Szutykos vizet kiönt, öblít, majd egy vödör desztillált, vagy esővízzel áttörlöd a dukkót...mintha most jött volna le a szalagról..


minden másnap lehet egy kis fényt is adni neki..(húsvét másnap, és karácsony másnap)..ezt viaszos lének nevezik az autósboltban,


az esővíz a lényeg. sosem szabad nagynyomásúval,hálózati, vagy kútvízzel mosni.

ha lehet, hagyd kint az autót, majd ha elállt, letörlöd.

2016. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha ráérek,akkor mosás elött alaposan megküldöm nagynyomásúval,utána pedig szakaszosan kefével meleg samponos vízzel lemosom,majd szakaszonként öblítem nagynyomásúval,aztán legtöbbször megismétlem az egészet.


Ha lusta vagyok,akkor csak slaggal leöblítem,kefével egyhuzamba az egészet átmosom,majd leöblítem.


Kútra csak nagyon lusta napjaimba viszem,felénk ótvarul mosnak a kutak.

2016. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Heti 2x mosok autót.

Először slag végére szerelhető szórófejjel lenyomatom erős sugárral majd WU2 tojássamponos vízzel és spin mop felmosóval vagy szivaccsal áttörlöm. Utána bő vízzel lemosom, majd szálmentes rongyot használva (2-3 db) szárazra törlöm. 2 hetente 1x Prevent gyorspolírral vékonyan átkenem.

Amúgy ha száradás előtt letörlöd nem marad vízköves.

2016. szept. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én mosás után egyébként mindig megyek vele egy kört, ha tehetem, vagy akár hosszabb útra is elindulok vele, és akkor szépen megszárad. Bár mivel metálszürke az autó, nem is látszanak rajta igazából a rászáradt vízcseppek. Egy fekete autónál ez biztos sokkal nagyobb gond.
2016. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha csak úgy simán hagyod száradni, akkor persze hogy meglátszanak rajta a cseppek!

Én ilyen sampont használok: [link]

A nagyjából igaz is, hogy cseppmentesen szárad, de mivel maximalista vagyok, száradás után még waxxal is át szoktam törölni az egész kocsit. Így egyetlen száradási folt sem marad rajta.

2016. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lemosom vízzel, mosogatószerrel végig kefélem, lemosom róla a habot, majd mikroszálas rongyal végig törlöm az egészet. Az ablakokat és tükröket elõször a nedves törlõvel, azonnal utána szárazzal is.
2016. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!