Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kátyúba megyek, akkor...

Ha kátyúba megyek, akkor jókorát ránt az autó a kormányon. Normális jelenség?

Figyelt kérdés
Egy E91 -es, 10 éves 3as BMW -ről (touring) van szó. Nem rég óta használom, szerelő már látta, azt mondta, hogy a lengőkarok jók, de olyan részletesen nem nézte meg, és persze nem is emiatt volt szerelőnél. Tudom, hogy a BMW -k futóműve kényes, és mivel szeretem az autóm, jó lenne tudni, hogy ez hiba vagy normális jelenség ennél a szériánál. Odafigyelek rá, és inkább viszem hamarabb szerelőhöz, mint későn, viszont hülyét sem szeretnék magamból csinálni. Tehát ha véletlen sikerül belemennem egy kátyúba, akkor akkorát ránt a kormányon, hogy rendesen kapaszkodni kell bele. Nem kormányozza nagy mértékben el, de kismértékben lehet érezni az autó stabilitásán. Kérdés, nagy sebességnél nem -e lehet belőle nagy probléma és hogy ez normális jelenség-e vagy sem? Vezettem már egy pár autót, és egyiknél sem tapasztaltam ilyet. Igaz BMW -t még nem. Ellenőrzött előélet, 200.000 km, rendszeresen szervizelt és ténylegesen megkímélt állapot. Kérem, hogy csak hozzáértők válaszoljanak, köszönöm.

2016. szept. 4. 11:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Még valami: a kormány alapjáraton nem ráz, nem húz semerre, a sebességfüggő szervó megfelelően működik. A gumik jó vastagok, pontos méretet most nem tudok, és nehezek is, mivel defekttűrő abroncsok.
2016. szept. 4. 11:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy normális, valószínüleg elfordította a kereket is a nagy kátyú, így mozdult el a kormány is.
2016. szept. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az oké, de ez minden alkalommal előfordul, mikor bekapok egy kátyút. Ez más autóknál miért nincs akkor így?
2016. szept. 5. 16:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen széles gumi van rajta?
2016. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
225 50 17, Continental RS
2016. szept. 6. 10:15
 6/8 anonim ***** válasza:
olyan gumival jó dolog kátyút fogni
2016. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tehát egy vidéki kis faluban laksz, és BMW-vel jársz...
2016. szept. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vidéki városban. Miért lényeg ez?
2016. szept. 16. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!