Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Francia rendszámos autót...

Francia rendszámos autót vennék. Meddig használhatom itthon magyar állampolgárként? SOS!

Figyelt kérdés

Van rajta érvényes műszaki, kint ki lett már vonva a forgalomból, az eladó francia rendszámmal árulja.

Ha megveszem mi a teendőm és mennyi időm van rá? Használhatom egyáltalán?

Az eladó szerint simán, 1 éven át.


2016. szept. 5. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
eredeti francia rendszammal, bejelentett francia lakcim nelkul kizart, hogy hasznalhatod, hiaba arulja ugy. Esetleg francia exportrendszammal, amig nem honosittatod.
2016. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es ha jelenleg ez a francia exportrendszam van rajta? Honnan tudom, hogy az van rajta, es azzal mennyi ideig hasznalhatom?
2016. szept. 5. 20:51
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
amig le nem jar az ervenyessege. Konkretan a franciat nem tudom, hogy van, de a nemetnel a piros export rendszamnal lehet valasztani
2016. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
a nemetnel latni a datumot, rajta van a rendszamon meddig ervenyes. Szerintem ez igy lehet a francianal is.
2016. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Az exportrendszámot te kell kiváltsd, ha megvetted az autót. Vagy itt Magyarországon eladó az autó?
2016. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
itt van az autó Mo-on már! Így árulják.
2016. szept. 5. 22:06
 7/8 anonim ***** válasza:

"kint ki lett már vonva a forgalomból"


Akkor van egy szép lyukas forgalmija, amivel nem szabd közlekedned egy métert sem!

Ha még sincs kivonva forgalomból, akkor se használhatod Magyarországon.

2016. szept. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jaa ertem, en azt hittem az auto nem Magyarorszagon van. Ez esetben ha a forgalmi az ideiglenes rendszamra van kiallitva azzal mar meglehet venni. Vizsgald meg, hogy a forgalmiban szereplo rendszam az az ideiglenes rendszam-e. Ha igen, akkor kivonattak a forgalombol, ugyanis az ideiglenes rendszamot addig nem adjak ki. (legalabbis a szlovakoknal csinaltam ilyet, ott alapfeltetel volt a kivonas) Az 1 ev az nem tudom mire vonatkozhat, ha az ideiglenes rendszam addig ervenyes, akkor arra, ezt latatlanba nehez megmondani. Ez esetben hasznalhatod, ha megvetted az autot, de honosittatnod kell majd igyis-ugyis.
2016. szept. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!