Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes Sprinter, Renault...

Father*** kérdése:

Mercedes Sprinter, Renault Master, VW CRAFTER, Iveco Daily, Fiat Ducato/ BOXER / JUMPER, Opel ViVARO, MOVANO, Ford TRANSIT, Renault Traffic, VW TRANSPORTER T5, Mercedes Vito, stb. Szerintetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kombi, max 9 személyes, 3500kg össztömeg ( B kategória). 50 000 - 100 000 KM/év. Személyszállításra kell, 600-2000 km es útakat kellene menni, elférjenek benne az emberek, de a csomagjaiknak is legyen hely (bicikli, esetleg fotel). Jó lenne ha bírna vontatni is (csak néha, évente 6-10), akár 2,7 -3,5 t vonóhoroggal. 2006,2007-es évtől. Fontos lenne a fogyasztás is, de egy jó erős megbízható motornál nem lényeges. Sok hely(L3H3) nem mindig kellene, csak a hosszabb utakra de az is évente 10 alkalom lenne. Rövideb utakra belföldön a kisebb (L2H19) kellene, ami havonta akár 10 alkalommal is lenne. Fontos a megbízhatóság,ár érték arány! Minden vélemény, tapasztalat érdekel.

2016. szept. 6. 00:36
 1/10 BiTOPro97 ***** válasza:
28%
VW Crafter nagyobb, Mercedes Sprinter meg megbízhatóbb, bár ha kell drágább a javítás.- a többi nálam, sok racionális okból szóba sem jönne. - ennek jelentős részét már fel is soroltad.
2016. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BiTOPro97 ***** válasza:
44%
Mondjuk elég megnézni a magyar tulajdonú céges autókat is, mik milyen arányban vannak.
2016. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BiTOPro97 ***** válasza:
44%
A Fordok az szögletessel koptak ki a beszállítóknál is, a haszonjárművek ezen szegmenséből. És egy Spriter-es teherautó parkúnak van, egy piros Opelje kereskedésből - hirtelen kapacitás növelésre, - de azzal is csak a baj van.
2016. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyobb kell, VW Crafter, vagy Mercedes Sprinter. Azért nem Transporter/Vito, mert ezek kicsik a nagy csomagoknak. És a legfontosabb: Transporter/Vito csak 2 tonnát húzhat, azonban a 3,5 tonnás Sprinter/Crafter akár 3,5 tonnát is. Így amit én ajánlok (kényelmes, erős, megbízható, és gazdaságos is): Mercedes Sprinter 315 vagy mégjobb lenne a 319 CDI, de utóbbi 6 hengeres és többet fogyaszt, de megy is rendesen.
2016. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 BiTOPro97 ***** válasza:
44%
Tévedtem a Sprinter "túl nőtte" a Crafter-t, csak a forma nagyon megtévesztő - (Meg máshogy máskülönben máshogy rakodóható.) - , és itt oldal felesleges plusz csak állva fejtér magasságnál csalókán az ottani lekerekítéssel is jól játszik.
2016. szept. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezek közül Ducato vagy Daily. Jártam Sprinterrel, Crafterrel, mentek azok is, de egy Daily azért csak Daily, nekem jobban bejön. Ducato-Jumper-Boxer már ugyanaz a termék, csak más a plecsni az orrán, egy cég, nagyon jók, nyűhetetlenek. Én Daily-vel járok, ezt ajánlom, nincs gond vele, futót simán bírja, hordtam vele autókat is, jó az áttételezése, erős a 3.0-ás motor és takarékos. Alkatrészekről még nem tudok mit mondani, az újba még nem kellet semmi, a régebbibe nem volt drága.
2016. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BiTOPro97 ***** válasza:

Egyet bevallok, a PSA-t én is egyben kezeltem természetesen, bár úgy, hogy azt figyelembe véve hogy értékesítési politikájuk különböző, de így csak Iveco Daily-vel nincs semmi tapasztalatom. Mert ott már annál az extra hossznál, már nálunk komoly platós teherautó jön.


Tehát lehet ez egy titkos aduász. - fogalmam sincs.


MB Sprinter-rel és VW Crafter-rel sok jó tapasztalatom van, még nem modern Fordokkal is volt valamennyi jó, amíg végleg el nem öregedtek, de amiket itt nem említettem a többi csupa negatív élmény füzér, persze pozitív zöngékkel.

2016. szept. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 focista348 válasza:
Köszönöm mindenkinek!
2016. okt. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

A felsoroltak közül a Vito, Transporter, Traffic kilőve mert kicsi, rövid.


Szerintem a Transit, Sprinter, Iveco közül lenne érdemes választani.


A Renaultban én kétkedek, a Craftert szidják sokan.

2017. jan. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Renault master a legjobb, legjobban pakolható és legkisebb fogyasztású. Láncos vezérlésű, ami olajcserék és alapvető karbantartások betartásával örök élet. (2.3DCI)
2020. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!