Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az oldalirányú gyorsulás?

Mi az oldalirányú gyorsulás?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a kresz tanfolyamot, de ezt nem igazán magyarázták el,és nem sokára vizsga!


Milyen mértékben érzékeli a gépjárművezető a hosszirányú és az oldalirányú gyorsulást?


Válasz:Az ugyanakkora oldalirányú gyorsulást többszörösen nagyobbnak érzi,mint a hosszirányút.


A hosszirányú gyorsulást azt értem,de mi az az oldalirányú? Hogy érzékelem, mit kéne éreznem? Egyáltalán hogy tud valami oldalirányban gyorsulni,ha egyszer hosszirányban gyorsul,egyenesen? Kérlek segítsetek. Válaszokat előre is köszi.

Egy tanácstalan tanuló



2016. szept. 6. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Oldalirányú gyorsulásnak az oldalirányba ható erőt érthették. A gravitációs erőt is nevezhetnénk gravitációs gyorsulásnak, ha nem lennél alátámasztva, másodpercenként 36 km/h-val nőne a sebességed.

Úgy képzeld el, hogy egy nem túl nagy átmérőjű körpályán mész körbe-körbe. Monjduk a kocsi fordulókörének kétszerese, 20m átmárőjű. Ahogy nő a tempó, egyre inkább le akarsz csúszni az ülésről oldalirányban. Ha csak 0,3G oldalirányú gyorsulás lenne, akkor már szépen átesnél a jobb ülésbe. Ezt már igen nagy erőnek érzékeled. Miközben egy vészfékezés alkalmával simán lehet akér 1G körüli lassulás is, nem fogod elviselhetetlennek érezni: tart az öv, lábbal kitámasztasz, támaszkodsz a kormányon.

2016. szept. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből megválaszolhatod, ha ezt a kérdést kapod.


Amúgy az előttem szóló elmondta.

2016. szept. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :) ment a zöld
2016. szept. 6. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!