Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz generátor tönkre vághatj...

Sacrimoni kérdése:

Rossz generátor tönkre vághatja az akksit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítségeteket szeretnem kérni. 2 napja az akkumulátor jel felvillant a műszerfalon. Arra gyanakodtam, hogy valami kontakt hiba lehet a dolog mögött, ugyanis volt amikor a visszajelző kialudt. Azonban tegnap este menet közben ismét felvillant az akksi jel, majd elkezdett villogni és fokozatosan megszűntek az elektromossággal működő cuccok. Végül mire lehúzódtam, már a szervó és a fék is bemondta az unalmast végül leállt a kocsi. Ekkor tudtam, hogy az akkumulatorom lemerult, valószînűleg generátor hiba miatt. Ameddig vártam a felmentő seregre, több alkalommal is sikeresen beindult a kocsi és működött minden elektronika. Biztos, ami biztos alapon estére ott hagytam, gondolván majd másnap reggel beviszem az első szerelőhöz. Ez meg is történt, a saját lábán sikerült begurulnom vele. Másnap hívtak a műhelytől, hogy a generátort fel kell újítani, továbbá akksit is kell venni, ugyanis a generátor miatt (valamilyen túlfeszűltség) cella hibás lett. Kérdem én, ez lehetséges? Az akksi kb fél éves premium gold minőségű. Előre is köszönöm a segítséget.

2016. szept. 6. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, tönkre teheti.
2016. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehúzás szagot érzek.A legritkább esetben térdel le az akksi a generátor hibájából-pláne úgy hogy fokozatosan szűnt meg a töltés.Fordítva szokott lenni,a generátos diódahídja mehet tönkre a szakszerűtlen bikázástól,vagy a menet közbeni akksi levételtől.Az,hogy fel-fel villant a töltésvisszajelző nem utal komoly hibára.

Vagy lelazult a szénkefetartó,vagy maguk a szénkefék koptak el,ki sem kell hozzá venni a generátort.

2016. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 2.-hoz.Egy cellazárlatos aksi állásában nem tud regenerálódni ,hogy újra indítson,mert folyamatosan merül.Neked nem a túl töltés volt a baj ,mert akkor nem áll meg menet közben az autó.Ha meg nagyon túltölt,akkor viszont az izzókat kiverte volna.Az utóbbi nem volt.Én elhoznám az autót és mással nézetném meg,vagy nyeld le a békát.Azért a régi aksit ,de tutira azt, elhoznám minden kép,mert szerintem az jó.Ez inkább érintkezési hiba lehet a generátorban,vezetéknél,szénkefék,fesz.szabályozó.
2016. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!