Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 35-ös ET-számú felni a gyári...

Lupaa kérdése:

35-ös ET-számú felni a gyári 45-ös helyett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Felnit szeretnék cserélni, de 45-ös ET helyett szeretnék valami kisebbet ami jobb vizuális hatást ad az autónak, de emellett nem szeretném szétcseszni a futóművet, kerékcsapágyakat. Esetleg egy 35-ös még elmegy, vagy nézzek valami magasabb ET számú felnit? Melyik az a szám ami még nem okoz kárt? Értelmes válaszokat légyszi, nem értek annyira hozzá ezért kérdezek. Előre is köszi.

2016. szept. 6. 22:23
 1/9 anonim válasza:
0%

👁👁

👃

👄

2016. szept. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen átmérő és szélesség van fent és mekkora lenne az új?


10 ET eltérés azt jelenti, hogy 1 cm-rel kerül odébb a felni középvonala. Nem lesz semmi gondod belőle

2016. szept. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Johnny Bravo ***** válasza:
Ha a regi es az uj felni szelessege megegyezik akkor az uj et35-el 1 centivel fog kintebb allni mint a regi!Semmi baja nem lesz tole a futomunek,bar szerintem ezt az 1 centit eszre sem fogod venni,nem fog vizualis orgazmust okozni!
2016. szept. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha a gumi is szélesebb lesz a mostaninál + az ET is kisebb lesz, akkor valószinüleg már optikailag lesz fejlődés, de úttartásban is pozitív változás lesz majd, sokat számít az az 1 centi az ET-nél. Nem lesz ettől baja a futóműnek, ne félj, sokan 2,5-3 centivel is kisebb ET-s felnit tesznek fel (vagy nyomtávszélesítő), aztán mégsincs gond.
2016. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 JulesTS ***** válasza:
45%
Azonos felni szélesség mellett a 45 helyett 35-ös ET azt jelenti, hogy 1cm-rel lesz beljebb a felni. Jobb vizuális hatást nem fog adni (legfeljebb csúnyább lesz...), viszont van esély rá, hogy a felni/gumi bele fog érni valamibe (futómű alkatrészek, kerékdob, rossz esetben fékcső). Nagyobb ET-vel kijjebb kerül a felni, itt meg a sárvédő perembe érhet bele a gumi. Ráadásul ilyenkor a futómű alkatrészeit is jobban terhelik a kerekek. Arról még nem is beszéltünk, hogy a futómű geometria is elmegy, másképp fog viselkedni a kocsi. Én főleg emiatt nem nagyon változtatnék az ET számon...
2016. szept. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Johnny Bravo ***** válasza:

"Nagyobb ET-vel kijjebb kerül a felni,"


5-ös,pont forditva van mint ahogy te irod!

2016. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Beviz Elek ***** válasza:

Kisebb ET-vel kifelé megy, nem befelé.


Nekem 6,5" ET45 felni lett 7" ET20-ra cserélve és még ültetve is van mellé. Jól néz ki, semmibe nem ér bele és a futómű is bírja (eddig)


Amiatt az 1 cm miatt ne aggódj

2016. szept. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! A jelenlegi gumi ami rajta van 205/50 R16-os a felni pedig 5/100/54 15x6.5 ET39 (nem 45 bocsi) azért szeretnék valami kevésbé "virslihez" hasonló gumit 215/40 R17 szerintem jó lenne csak a felni paramétereit nem tudom akkor milyen felelne meg amivel szép kiállása lenne az autónak, ugyanakkor nem mennének szét a futómű alkatrészei.
2016. szept. 7. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Ettől nem fog szétmenni.

15x6 helyett használok 17x7,5 felnit. Nagyjából 80.000 km óta, azóta se kellett hozzányúlni a futóműhöz ET 40 helyett ET 30 körül (nem tudom fejből pontosan)

2016. szept. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!